5. prosince 2008 16:36 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Liberecké závody SP v severské kombinaci se neuskuteční

Běžecký areál ve Vesci se připravuje na MS v klasickém lyžování Liberec 2009.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Běžecký areál ve Vesci se připravuje na MS v klasickém lyžování Liberec 2009. | foto: ČTK

LIBEREC Liberecké závody Světového poháru v severské kombinaci se 13. a 14. prosince neuskuteční. Kvůli teplému počasí roztál ve Vesci, dějišti běžecké části únorového mistrovství světa v klasickém lyžování, veškerý přírodní sníh a organizátoři dnes museli závody zrušit.

Závody příští sobotu a neděli měly být jediným setkáním světové elity v Liberci před šampionátem, který se ve Vesci a na Ještědu uskuteční od 18. února do 1. března příštího roku.

Definitivní rozhodnutí o konání SP mělo padnout až v sobotu, nicméně liberečtí organizátoři vzhledem k teplotám nad nulou zrušili po diskuzi se zástupci Mezinárodní lyžařské federace (FIS) závody už dnes. "Počasí nedovolilo zasněžovat, přírodní sníh roztál a zmizel trochu i z našich zásob. A promrzlý není ani terén," řekl ČTK Soudný.

Podle předpovědi počasí se má ochladit až v polovině příštího týdne. K přípravě okruhu o minimální délce 1,5 kilometru by přitom organizátoři potřebovali kompletních pět mrazivých dnů zasněžování.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz