17. listopadu 2008 17:48 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Liga mistrů uvidí fanoušci v Číně

Hvězdy víkendu Samuel Eto´o z Barcelony (vlevo) a hráč Realu Madrid Gonzalo Higuaín. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hvězdy víkendu Samuel Eto´o z Barcelony (vlevo) a hráč Realu Madrid Gonzalo Higuaín. | foto: AFP

NYON Více než 350 milionů domácností v Číně se bude moci od příští sezony pravidelně kochat přímými přenosy z fotbalové Ligy mistrů. Vedení UEFA dnes oznámilo, že prodalo na tři roky televizní práva společnosti CCTV 5, jejíž signál je pro Číňany volně přístupný.

Z každého hracího dne bude v asijské velmoci vysílán jeden přímý přenos a sestřihy důležitých okamžiků z ostatních utkání. Přenos poběží i na internetu a v mobilních telefonech. "Jsme potěšeni, že jsme mohli rozšířit naše partnerství s CCTV. To zaručuje větší pokrytí v nejlidnatější zemi světa," prohlásil generální sekretář David Taylor.

UEFA rovněž prodala vysílací práva v Číně stanici ESPN Star Sports na stejné období let 2009 až 2012. Tato společnost bude přenášet vždy jeden zápas Ligy mistrů a jeden z Evropské ligy, nástupce Poháru UEFA.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz