18. června 2007 9:21 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Ligu mistrů si už nezahraju

Pavel Nedvěd v dresu Juventusu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pavel Nedvěd v dresu Juventusu | foto: ČTK

FRANTIŠKOVY LÁZNĚ I pokud se Pavel Nedvěd rozhodne pokračovat ve fotbalové kariéře v Juventusu, na vysněný triumf v Lize mistrů už prý nedosáhne. „Musíme žít realitou, náš tým má na polovinu tabulky. Abychom mysleli na Ligu mistrů, to ne,“ pověděl po včerejším charitativním turnaji v golfovém klubu Františkovy Lázně, na který si pozval své kamarády fotbalisty a hokejisty.

Krátce po skončení turnaje předal šek na dvě stě tisíc korun nadaci Vize 97 Dagmar a Václava Havlových. Šek převzala osobně manželka bývalého prezidenta. „Jsem rád, že si paní Havlová udělala čas a přijela. Budeme se snažit dál pomáhat, věřím, že se naše spolupráce bude rozvíjet,“ uvedl Nedvěd.

Do konce června máte oznámit, zda budete v Juventusu pokračovat i příští sezonu. Přemlouvají vás Italové?
Netlačí na mě. Mluvil jsem nedávno se sportovním ředitelem Juventusu, řekl mi pár věcí, co připravují na příští sezonu. Uslyšíme se na konci června.

Oni tvrdí, že s vámi počítají...
Počítají s více hráči. Záleží, jestli se budou ti dotyční chtít domluvit.

Vy nechcete?
Vnitřně jsem se rozhodl. Ale nějaký den si ještě nechám.

Při předávání jedenácté jamky, která byla přejmenována na Nedvědův pahorek, jste obdržel ceduli, na které bylo napsáno: Pavel Nedvěd, fotbalová kariéra 1990–2010. Co vy na to?
To že tam dali?(směje se). V Juventusu jsme mluvili o prodloužení kontraktu do roku 2009... Ale tohle by byly tři roky, to absolutně nepřichází v úvahu. To bude muset někdo smazat. (smích)

Rozhodl jste se, že po skončení kariéry zůstanete žít v Itálii. Byla to těžká volba?
Rozhodl jsem se kvůli klidu i dětem, v Itálii máme absolutní klid.


Celý rozhovor s Pavlem Nedvědem
si přečtěte v dnešním vydání deníku

Velikonoce s dětmi: Tři tipy na nejkrásnější kraslice
Velikonoce s dětmi: Tři tipy na nejkrásnější kraslice

Velikonoce jsou za dveřmi! Připravili jsme pro vás několik tipů na zdobení vajíček, které zvládnete s nejmenšími i staršími dětmi.

Najdete na Lidovky.cz