Loeb byl znovu bezkonkurenční. | foto: AFP

Loeb znovu vyhrál italskou rallye

•   18:09
SARDINIE - Francouzský mistr světa Sébastien Loeb vyhrál potřetí v kariéře Italskou rallye a na Sardinii oslavil své 40. vítězství v mistrovství světa. Jezdec týmu Citroën porazil v těsném souboji o deset sekund lídra šampionátu Mikka Hirvonena na fordu a snížil jeho náskok v čele pořadí seriálu na tři body.

Čtyřiatřicetiletý Loeb se dostal do vedení v rallye už po druhé rychlostní zkoušce a po zbývající dobu soutěže se na šotolinových tratích bránil soustředěnému ataku továrních fordů s Finy Hirvonenem a Jarim-Mattim Latvalou za volantem.

Ti se podělili o vítězství ve většině zbývajících erzet, nicméně čtyřnásobný světový šampion Loeb své vedení uhájil a na Sardinii po úspěších v letech 2005 a 2006 dnes slavil třetí triumf. Hirvonen nakonec ztratil 10,6 sekundy, Latvala 15,3.

"Byla to těžká rallye, ale povedlo se to. Musel jsem jet stále naplno, protože jsem potřeboval získat dobré body. Mikko stále vede šampionát, ale s tím se nedá nic dělat. Já jsem spokojený a čtyřicáté vítězství také není špatné," uvedl Loeb v cíli soutěže.

Ještě do předposlední 16. rychlostní zkoušky bojoval o vítězství v kategorii JWRC jediný český zástupce Martin Prokop s citroënem, ale po technických problémech skončil hluboko v poli poražených. "Měli jsme technické problémy, zapalování a tlak paliva, auto začalo trochu hořet, pak jsme to spravovali, ale hodně ztratili. Byla to nejhorší rally," citoval server autosport.cz Prokopa, jenž celkově obsadil 31. místo a desáté v JWRC.

Patnáctidílný šampionát pokračuje za dva týdny sedmou soutěží v Řecku.

Výsledky:
    1. Loeb, Elena (Fr., Mon./Citroën C4) 3:57:17,2, 2. Hirvonen, Lehtinen -10,6, 3. Latvala, Anttila (všichni Fin./Ford Focus) -15,3, 4. Galli, Bernacchini (It./Ford Focus) -1:42,5, 5. Sordo, Martí (Šp./Citroën C4) -2:05,6, 6. Atkinson, Prévot (Austr., Belg./Subaru Impreza) -5:08,6, 7. H. Solberg, Menkerud (Nor./Ford Focus) -6:01,0, 8. Aava, Sikk (Est./Citroën C4) -6:21,3, 9. P.-G. Andersson, J. Andersson (Švéd./Suzuki SX4) -7:48,7, 10. P. Solberg, Mills (Nor., Brit./Subaru Impreza) -9:41,0, ...31. Prokop, Tománek (ČR/Citroën C2) -53:37,9.