Pátek 23. července 2021, svátek má Libor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Loprais dojel na Rallye Dakar třetí

Sport

  16:21
DAKAR - Aleš Loprais s kamionem Tatra obsadil třetí místo na Rallye Dakar, která dnes skončila v senegalské metropoli. V celkovém pořadí motocyklistů triumfoval Francouz Cyril Després, kategorii automobilů vyhrál jeho krajan Stéphane Peterhansel a mezi kamiony byl nejrychlejší Hans Stacey z Nizozemska.

Aleš Loprais s kamionem Tatra obsadil třetí místo na loňské Rallye Dakar. foto: Loprais Tatra TeamČTK

Dnešní šestnáctikilometrovou rychlostní zkoušku kolem Růžového jezera u Dakaru označili organizátoři za manifestační jízdu a "čestné kolo" před vyhlášením vítězů. V pořadí se také nic zásadního nezměnilo.

Symbolické etapové prvenství si připsali lotyšský motocyklista Janis Vinters, Jihoafričan Giniel de Villiers s vozem Volkswagen a nizozemský řidič kamionu Arjan Brouwer o necelou minutu před druhým Lopraisem.

Synovec šestinásobného vítěze dakarské rallye Karla Lopraise si třetí místo v Rallye Dakar zajistil v sobotní etapě, kterou, jak přiznal na své internetové stránce, jel vabank. Ze třetího místa v ní sesadil Nizozemce Wulferta van Ginkela.

Autor:

LETNÍ SOUTĚŽ: Už jste navštívili Archeopark Chotěbuz?
LETNÍ SOUTĚŽ: Už jste navštívili Archeopark Chotěbuz?

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Kam vyrazit tento týden? Navštivte třeba Archeopark Chotěbuz.