Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Losangeleské basketbalové derby vyhráli Clippers proti Lakers

10:38
NEW YORK - Basketbalisté Los Angeles Clippers i ve druhém městském derby v sezoně předčili slavnější Lakers. V pátečním duelu zvítězili 107:102 a po předchozích dvou nezdarech zastavili rodící se sérii porážek. Soupeři nepomohlo k úspěchu ani 38 bodů Kobeho Bryanta či 21 bodů a 15 doskoků Dwighta Howarda.

Basketbalista Los Angeles Lakers Dwigth Howard (vlevo) a Willie Green z Clippers foto: Reuters

Hvězdou vítězů byl Chris Paul s 30 body a 13 asistencemi, sám se postaral o posledních osm bodů svého celku poté, co Lakers snížili až z devatenáctibodového manka na 97:99. Clippers jako druhý nejúspěšnější tým ligy mají na kontě už o 11 výher víc než šestnáctinásobní šampioni. Bryant a spol. budou muset bojovat o samotný postup do play off, zatím obrat k lepšímu nepřinesl ani příchod kouče Mikea D'Antoniho.

"Ono to ještě nějaký čas potrvá, ale my ho moc nemáme," konstatoval rozehrávač Steve Nash. Lakers jsou v Západní konferenci až jedenáctí. Vedení si upevnila Oklahoma vítězstvím 109:85 nad Philadelphií. Ve Východní konferenci utrpělo vedoucí Miami domácí prohru od Chicaga 89:96. Tým kolem LeBrona Jamese, jenž dal třicet bodů, nezvládl už třetí ze čtyř posledních zápasů.

Chicago se posunulo do čela Centrální divize díky Carlosi Boozerovi, autorovi 27 bodů, a zásluhou velké převahy v doskakování (48:28). Zejména 19 ofenzivních zisků po odražených střelách proti čtyřem domácím činilo rozdíl v zápase. Beznadějně poslední Washington měl blízko k páté výhře v sezoně, ale nakonec po dvou prodlouženích prohrál doma s Brooklynem 113:115.

Rozhodl o tom koš Joea Johnsona v poslední sekundě druhého nastavení. Jan Veselý strávil na palubovce přes třináct minut a připsal si tři body. V zápase Sacramenta s Torontem předvedl vynikající individuální výkon DeMarcus Cousins, který k výhře hostujících Kings přispěl 31 body a 20 doskoky.

Toronto - Sacramento 96:105
Washington - Brooklyn 113:115 po 2. prodl. (za domácí Veselý 3 body)

3. Denver 34 18 16 52,9
4. Minnesota 29 15 14 51,7