16. července 2015 14:43 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

VIDEO: Jak slavný krokodýl rozhodl v Austrálii los Davis Cupu

Krokodýl Burt se ujal losování Davis Cupu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Krokodýl Burt se ujal losování Davis Cupu. | foto: ntnews.com/Helen Orr

DARWIM Krokodýl ze slavného filmu Krokodýl Dundee rozhodl o pořadí zápasů čtvrtfinále Davisova poháru mezi Austrálií a Kazachstánem. Losování duelu totiž v Darwinu proběhlo stylově v Crocosaurus Cove, akváriu věnovanému těmto plazům, a jeho hlavní hvězdou byl osmdesátiletý Burt. Jako první si vybral návnadu se jménem Thanasiho Kokkinakise.

Devatenáctiletý Kokkinakis, jenž v 1. kole Davis Cupu předvedl skvělý obrat v duelu s Lukášem Rosolem, tak nastoupí k úvodnímu zápasu proti kazašské jedničce Michailu Kukuškinovi. 

Druhé utkání sehrají Nick Kyrgios a Aleksandr Nědovjesov. Do čtyřhry jsou zatím nominováni Sam Groth s Lleytonem Hewittem a Andrej Golubjov s Nědovjesovem.

Krokodýl Burt, který žije v zajetí více než 30 let, váží více než 700 kilogramů a měří 5,1 metru. 

Celosvětovou slávu si získal díky „roli“ ve filmu Krokodýl Dundee z roku 1986, ačkoliv nejslavnější scéna byla sestříhána i ze záběrů s robotickým krokodýlem. Natáčelo se právě v Severním teritoriu, jehož je Darwin hlavním městem.

ČTK