Kvitová na French Open uspěla, ve 3. kole je po sedmi letech i Šafářová

Roland Garros

15:34aktualizováno  18:24
PAŘÍŽ (Od našeho zpravodaje) - Petra Kvitová přehrála v odpoledním zápase Novozélanďanku Erakovicovou 6:4, 6:4. Mnohem více práce však měla Lucie Šafářová. Na pařížské antuce sice vedla nad Australankou Dellacquaovou už 6:1 a 5:2, souboj dvou levorukých hráček ale nakonec rozhodoval až třetí set.

Petra Kvitová. foto: ČTK/AP

Petra Kvitová získala v zápase s Novozélanďankou Erakovicovou brejk hned v první hře zápasu a tento moment se nakonec ukázal jako klíčový k zisku prvního setu. Česká hráčka totiž výborně servírovala a těsný náskok si při svém podání pohlídala až do vítězného konce 6:4.

Také v úvodní hře druhé sady dokázala Kvitová znovu získat servis soupeřky, tentokrát ale měl vývoj setu zcela odlišný průběh. Kvitové se totiž na servisu dařit přestalo, prohrála dvě svá podání v řadě a pustila Erakovicovou k náskoku 3:1 a Novozélanďanka navíc podávala.

Vítězné gesto Petry Kvitové.

Znovu zkoncentrovaná Kvitová ale zabrala a velmi brzy dokázala vyrovnat na 3:3. A hned další brejk na 5:4 byl rozhodující, na servisu byla Kvitová až na drobné zaváháni ve druhém setu velmi dobrá a za hodinu a pár minut se po výhře 6:4, 6:4 mohla těšit na souboj třetího kola s Ruskou Kuzněcovovou.

"Preferuji zápasy na dvě vítězné sady, proto jsem s dnešním výsledkem spokojena. Tenhle kurt mám moc ráda, je tu vždy velmi dobrá atmosféra. Že vypadly favoritky Serena Williamsová a Li Na nemusí znamenat lehčí cestu turnajovým pavoukem, na grandslamu je každý zápas těžký a stát se to může i dalším favorizovaným hráčkám. Ale zůstávám ve hře a dnešní výkon mě určitě povzbudil." uvedla v pozápasovém rozhovoru ještě na dvorci Petra Kvitová.

Šafářová zvládla třísetovou bitvu

Šafářová do zápasu s Australankou Dellacquaovou vlétla pěkně zostra, bez problémů vyhrála svůj úvodní servis a hned v následující hře měla dva brejkboly.

Ty sice ještě australská hráčka stihla odvrátit a srovnala na 1:1, byl to ale její poslední úspěch v úvodním setu. Zbylých pět her už jasně ovládla Šafářová, dvakrát prolomila servis soupeřky druhým proměněným setbolem získala úvodní sadu poměrem 6:1 za pouhých 26 minut.

Druhý set ale znovu potvrdil nevyzpytatelnost ženského tenisu. Česká fedcupová reprezentantka sice neubrala na tempu a na úvod hned znovu získala servis Australanky, která uspěla při svém podání znovu až ve třetí hře druhého setu, kdy snižovala na 1:2.

Vzápětí sice poprvé v zápase neudržela servis i Šafářová, ale dvojchyba Dellacquaové při následném brejkbolu české hráčky znamenala navrácení zápasu do starých koleji.

Lehké zaváhání Šafářové v následujícím setu sice zbrzdilo Češku odvracením tří brejkbolů, Lucie to ale zvládla a znovu utekla do vedení 5:2.

Při svém servisu už mohla zápas ukončit, Australanka to ale ještě nezabalila, dokázala přece jen ještě prorazit servis Češky a při svém následném podání snížila na 5:4. Ani druhý pokus ukončit zápas při vlastním servisu navíc Šafářové nevyšel a z jasného skóre byl najednou vyrovnaný stav 5:5.

Dellacquaová vycítila šanci, zpřesnila údery a Šafářová naopak střádala další nevynucené chyby. Ztráta vedení 6:1, 5:2 a 30:0, kdy ji od vítězství dělily jen dva míče, se na ní zjevně podepsala a místo aby se pokusila zachránit druhý set alespoň v tie-breaku, ztratila potřetí za sebou svůj servis a druhou sadu ztratila 5:7.

Ve třetím setu se ale Šafářová dokázala vrátit ke hře z úvodní sady a i když Australanka bojovala, kvalita na české straně dvorce se nakonec  přece jen projevila. Lucie Šafářová vyhrála po necelých dvou hodinách 6:1, 5:7, 6:3.