1. března 2015 6:00 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Hraji nejlepší tenis v kariéře, radovala se Šafářová po zisku titulu

Lucie Šafářová právě proměnila mečbol | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lucie Šafářová právě proměnila mečbol | foto: Reuters

DAUHÁ/PRAHA Nastoupila se zavázaným pravým stehnem proti soupeřce, s níž měla bilanci 0:6. Přesto si tenistka Lucie Šafářová nenechala uniknout šanci na nejcennější titul v kariéře. Bývalou jedničku Viktorii Azarenkovou z Běloruska, která se vrací do špičky po zranění, zdolala v sobotním finále turnaje v Dauhá 6:4, 6:3.

Jestřábí oko potvrdilo její triumf, očí se jí rozzářily. Hotovo. Šestý titul, první v kategorii WTA Premier. Povýšení na 11. místo na žebříčku. První triumf nad Azarenkovou. Nádhera!

Lucie Šafářová právě proměnila mečbol
Radost Lucie Šafářová po finálovém vítězství na turnaji v Dauhá

Při závěrečném ceremoniálu na areálem jiskřil ohňostroj, který bezvadně ilustroval náladu osmadvacetileté Češky. Pohoda z ní zářila i na následující tiskovce.

Kam byste vítězství zařadila v žebříčku vašich úspěchů?
Mezi ty největší, společně s postupem do semifinále Wimbledonu. Jsem nadšená.

Nikdo ji nezastavil. Šafářová v Dauhá slaví šestý titul WTA v kariéře

V závěru jste při svém servisu válela, sázela esa. Cítila jste se uvolněná?
Vika šla do returnů hodně ostře. Tak jsem si říkala: OK, musím se do toho taky opřít. Pokud chcete vyhrát, musíte riskovat.

V prvním setu jste byla o brejk vpředu, jenže ze stavu 3:1 to najednou bylo 3:4 a 0-30. Znervozněla jste?
Při mém servisu Vika zahrála skvěle, a tak jsem se snažila posbírat veškerou koncentraci. Bylo důležité, že jsem dotáhla na 4:4. Pak už jsem zase byla nahecovaná na return a zvládla ho opravdu dobře.

Azarenkovou jste porazila poprvé. Na žebříčku vyšplháte nejvýš v životě. Vůbec prožíváte skvělé období. Čím to?
Ano, jsem vážně šťastná. Pár let mi trvalo, než jsem se dostala do této fáze. Doufám, že ještě nejsem na vrcholu a že se ještě zlepším. Myslím, že je moje hra vyrovnanější. Udělali jsme s koučem Robem Steckleym pořádný kus práce. Taky jsem dozrála. Vyhýbám se zraněním. Všechno do sebe zapadlo. Baví mě hrát a bojovat o vítězství.

Z předchozích 12 finále jste v sedmi podlehla. Cítila jste se tentokrát sebevědoměji?
Celý týden jsem měla dobrý pocit, stále jsem se zlepšovala. V semifinále jsem si sice pochroumala nohu, ale dneska mě to neomezovalo. Chtěla jsem využít příležitost a dosáhnout na trofej. Nedělala jsem něco obzvlášť jinak. Užila jsem si zápas, atmosféru na kurtu, diváky. Snažila jsem se bojovat o každý míč.

Stanovila jste si na rok 2015 nějaký cíl?
Můj cíl a sen pro letošní sezonu je umístění v Top 10. Už jsem hodně blízko. Chybí mi jeden krok, snad to klapne. Uděláme pro to s koučem cokoliv.

Hrajete nyní nejlepší tenis v kariéře?
Myslím, že ano. Cítím se fit, pomaličku se zlepšuju. Takže ano.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!