Neděle 5. prosince 2021, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Lukáš Bauer: Doma se moc nezdržím. Chci úspěšně zakončit sezonu

Sport

  2:28
PRAHA - Po více jak měsíci se konečně vyspal ve své posteli doma v Božím Daru. Jenže mezi svými nejbližšími se dlouho nezdrží. Již v sobotu jej čeká závod ve skiatlonu v rámci Světového poháru ve finském Lahti. "Chci udržet druhé místo ve Světovém poháru," vidí před sebou další výzvu dvojnásobný bronzový medailista z Vancouveru.

Lukáš Bauer je konečně doma. foto: ČTK

Budete se snažit o to, aby se Boží Dar přejmenoval na Bauerovo?
Určitě se o to nebudu snažit. Spíše se budu snažit naopak. Abych já přinesl pro Boží Dar nějaké dárky.

SLEDOVALI JSME VANCOUVER ON-LINE

Jak byste zhodnotil celkově olympiádu ve Vancouveru?
Skvělá olympiáda, po všech stránkách nejlepší z těch čtyř, které jsem absolvoval. Ten pád na padesátce mě o medaile nepřipravil, ale určitě to bylo nepříjemné.

KOUČ MIROSLAV PETRÁSEK

"Chtěli jsme jednu medaili, povedli se nám dvě. Je to velký úspěch. Myslím, že štafeta trochu napravila zklamání z výkonu hokejistů. Řekl bych, že jsme jeli za celou Českou republiku."

Ten nedělní závod mi sice nevyšel, ale olympiádu musím hodnotit skvěle. Já to přirovnávám k tomu, že jsem si přivezl dort se šlehačkou, jen ta pověstná třešnička na něm chyběla.

Pomýšlíte na Soči? 
Ta otázka už padla hned po dojezdu štafety. Na Soči pomýšlím. Ale jestli tam odjedu, to se uvidí až za čtyři roky.

Nemohla vás úspěšně zvládnutá štafeta paradoxně připravit o úspěch v závěrečné padesátce?
Neřekl bych. Měl jsem na přípravu na padesátku dva dny, stejně jako předtím na štafetu nebo skiatlon. Já si té medaile nesmírně vážím, stavím ji nejvýše ve své kariéře. Individuální medaile je krásná, ale týmový úspěch je pro mě více.

Lukáš Bauer je konečně doma.

Jaký bude váš nejbližší program? 
Přijedu domů do Božího Daru, vybalím tašky, zabalím tašky a ve čtvrtek opět zpět na letiště a směr finské Lahti a závody Světového poháru.

Cítíte, že máte po olympijských hrách do zbytku sezonu formu?
Možná budu troufalí, ale myslím, že ve formě určitě jsem. Již v sobotu mě čeká skiatlon ve finském Lahti, takže si musím hlavně poté padesátce odpočinout. Hodně lidí, kteří tu padesátku na hrách jeli v Lahti závodit nebudou, ale já se rozhodl, že tam pojedu. Rád bych totiž udržel druhé místo ve Světovém poháru až do konce sezony.

LUKÁŠE BAUERA PŘIVÍTALY V BOŽÍM DARU STOVKY FANOUŠKŮ

V Božím Daru dnes přivítaly stovky fanoušků z celého Karlovarského kraje Lukáše Bauera, úspěšného olympionika a dvojnásobného bronzového medailistu z Vancouveru. Obdobná slavnost se nekonala v Bauerově bydlišti poprvé, tentokrát ale byly oslavy nejbouřlivější. Na improvizovaném pódiu zůstal úspěšný olympionik dobrou hodinu a nadšené davy ho nehodlaly pustit. Na radnici pak následovala autogramiáda.

Pro Bauera byla připravena tradičně řada darů. Od lyžařů z oddílu TJ Slovan Karlovy Vary dostal obrovský dort, prý aby si ho pořádně vykrmili. Za úspěchy na olympiádě ho pak nominovali do štafety pro krušnohorské historické závody. "Potřebovali bychom, aby nám ji rozběhl. Ale nejspíše v té době bude závodit jinde. Tak snad příště. Jsme moc rádi, že se mu tak daří, a držíme mu palce," uvedla za lyžaře Jitka Peřinová.

V Božím Daru na Karlovarsku uvítali 2. března večer olympijského medailistu v běhu na lyžích Lukáše Bauera. Nechyběla ani olympionikova manželka Kateřina Bauerová.

Složitá úloha připadla pro božídarského místostarostu Jaroslava Formáčka. Od místní radnice totiž Bauer už dostal snad vše, co mohl. Včetně klíčů od města a čestného občanství. "Prozatím opravdu nevíme, jak ho tentokrát za úspěchy odměníme. Musíme to probrat na zastupitelstvu. Každopádně od nás dostane ocenění po skončení sezony. Možná k těm dvěma medailím z olympiády ještě něco přibude," uvedl Formáček.

Lukáš Bauer poděkoval všem fanouškům za přízeň a přivítání. V Božím Daru se ovšem příliš neohřeje. "Počítám, že to bude tak jeden den a zase musím vyrazit. Zítra budu asi hlavně spát a věnovat se rodině, která mě hodně dlouho neviděla," uvedl Bauer. (ČTK)

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!