Lukáš Pešek zopakoval Jerez

14:36
ESTORIL - Český jezdec Lukáš Pešek skončil na desátém místě v dnešním závodu mistrovství světa silničních motocyklů v Estorilu a zopakoval svůj čtrnáct dní starý výsledek z Jerezu. V kubatuře do 250 ccm dojel těsně za bodovanou patnáctkou Karel Abraham, z vítězství ve Velké ceně Portugalska se suverénně radoval Španěl Alvaro Bautista.

Španěl Alvario Bautista slaví vítězství v kubatuře do 250 ccm. foto: ČTK

Pešek se z dvanácté startovní pozice posunul po prvním kole na devátou příčku a tu si držel první polovinu závodu. Poté jej sice dva jezdci předstihli, nakonec i díky výpadku dosavadního lídra celkové klasifikace Itala Mattii Passiniho obhájil desátou příčku ze Španělska.

Uvozovky dolníStart byl skutečně optimální, povedl se mi nájezd do úvodní zatáčky, tam se mi ale zahltila motorka a opět jsem něco ztratil. Ve druhé části závodu už mi dost odcházely pneumatiky, navíc se zezadu tlačili Faubel s Barberou, takže jsem raději trochu zvolnil a podržel si desáté místo.                                         Lukáš Pešek.Uvozovky horní

Méně už se na startu dařilo Abrahamovi, jenž tentokrát zaváhal a o čtyři místa si pohoršil na dvacátou pozici. Stíhací jízdu za body nakonec nedotáhl do úspěšného konce a skončil šestnáctý. V celkovém pořadí se oba čeští jezdci seřadili po třech závodech se stejným ziskem 12 bodů na 14. a 15. příčce.

16.   Abraham Aprilia -1:26,355

Mimo jiné před zraky světové tenisové jedničky Rogera Federera jezdili v čele stejně jako ve španělské Velké ceně Bautista a Marco Simoncelli. Španělský závodník svému soupeři, který jej před dvěma týdny srazil, tentokrát neustále ujížděl a v cíli měl náskok více než sedmi vteřin. To Simoncelli musel v závěru ještě o druhou příčku tvrdě bojovat a v cílové rovince dokonce ustát kontakt se strojem třetího Fina Miky Kallia, jenž se i tak dostal do čela celkové klasifikace třídy do 250 ccm.