Čtvrtek 9. února 2023, svátek má Apolena
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Koukal dojel 3. v dálkovém závodu La Transjurassienne

Sport

  15:58
MOREZ (Francie) - Martin Koukal obsadil třetí místo v závodu La Transjurassienne na 76 kilometrů volnou technikou, který byl součástí FIS Marathon Cupu v dálkovém lyžování. Průběžné pořadí seriálu dál vede Stanislav Řezáč, vítěz Jizerské padesátky a König Ludwig Laufu, jenž ve Francii nestartoval.

Martin Koukal foto: ČTK

V těsném finiši zvítězil Bělorus Alexej Ivanov před Sergiem Bonaldim z Itálie. "Nic těžšího jsem v životě nejel," prohlásil Koukal v tiskové zprávě. "Trať i počasí nádherné, svítilo sluníčko a minus čtrnáct. Ale na všech úsecích na volných prostorách, a že jich bylo, mohutně fučelo. Vítr o rychlosti až 50 kilometrů za hodinu rovnou do obličeje," dodal.

V čele se dlouho pohybovala asi patnáctičlenná skupina, z níž až v závěrečném klesání několik běžců odpadlo. O prvenství pak bojovali dva Italové, Ivanov a Koukal. "Alexej mi šel zezadu do háku a vyhrál. Já porazil jednoho Itala," radoval se zkušený český lyžař.

Koukal si k dálkovým běhům v této sezoně jen "odskočil", na podzim počítá s návratem do běžeckého SP. "Pořád platí, že bych v příští sezoně znovu rád reprezentoval a potvrdil svými výsledky, že do českého týmu patřím," dodal.

Autoři: ,

Mohlo by vás zajímat