Pátek 2. prosince 2022, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Řezáč skončil na Vasově běhu šestý, vyhrál Jörgen Aukland

Sport

  12:15
MORA (Švédsko) - Dálkový běžec na lyžích Stanislav Řezáč skončil šestý v 89. ročníku slavného Vasova běhu na 90 kilometrů klasickou technikou. Podruhé v kariéře vyhrál Nor Jörgen Aukland. Druhý dojel o necelé dvě vteřiny Švéd Daniel Tynell a třetí byl Jörgenův starší bratr Anders Aukland.

Český dálkový běžec na lyžích Stanislav Řezáč foto: ČTK

Vítěz předchozích tří ročníku Jörgen Brink ze Švédska se musel spokojit se čtvrtý místem. O výsledku závodu ze Sälenu do Mory ve Švédsku se rozhodovalo dle tradice posledních let až v posledních metrech. Řezáč jel na hladkých lyžích a tentokrát neměl dost sil. Kontakt s pěticí soupeřů ztratil dva kilometry před cílem.

Poprvé po čtyřech letech tak český laufař chybí na stupních vítězů. Loni a v letech 2009 a 2010 byl třetí, předloni dojel druhý jen o tři desetiny sekundy. Jörgen Aukland se snažil roztrhat šestici běžců v čele už pět kilometrů před cílem, ale ujel jim až na posledním půl kilometru. "Šel jsem do toho a byl jsem překvapen, že nikdo nestačil a jsem nesmírně nadšený. Jsem rád, že jsem dokázal výhru zopakovat, je to opravdu nádherný pocit," řekl Jörgen Aukland, vítěz i z roku 2008.

Brink jel dlouho nenápadně, netlačil se dopředu a zkusil se v závěru udržet s Jörgenem Auklandem, ale ve finiši odpadl. "Měl jsem den před startem trochu teplotu, takže jsem se cítil na startu slabý a neměl na závěr sílu," řekl Brink.

Vasův běh, závod FIS Marathon Cupu v dálkovém lyžování (90 km klasicky)

Muži: 1. J. Aukland (Nor.) 3:50:48,9, 2. Tynell (Švéd.) -1,7, 3. A. Aukland  (Nor.) -2,1, 4. Brink -6,1, 5. Eriksson (oba Švéd.) -16,4, 6. Řezáč -24,6.

Ženy: 1. Ahrlinová-Kveliová (Nor.) 4:22:22,2, 2. Bonerová (Švýc.) -1:28,8, 3. Hanssonová (Švéd.) -9:29,4.

Autor:

Ať se dětem lépe dýchá. Proč vyrazit do Dětské léčebny Cvikov
Ať se dětem lépe dýchá. Proč vyrazit do Dětské léčebny Cvikov

Respirační onemocnění postihne čas od času každé dítě. Někdy ale může i banální onemocnění vést k nepříjemným chronickým stavům. Blíží se podzim a...

Mohlo by vás zajímat