1. prosince 2012 22:43 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Vonnová vyhrála v Lake Louise i druhý sjezd v sezoně

Americká sjezdařka Lindsey Vonnová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Americká sjezdařka Lindsey Vonnová | foto: ČTK

LAKE LOUISE (Kanada) Americká lyžařka Lindsey Vonnová vyhrála v Lake Louise i druhý sjezd v sezoně Světového poháru. Krajanku Stacey Cookovou navzdory chybě a výraznému zpomalení porazila o půl sekundy a připsala si 55. dílčí triumf v seriálu.

"Asi jsem do zatáčky najela moc rychle a málem jsem skončila v ochranné síti. Možná jsem před tím měla zpomalit," řekla Vonnová, která po chybě málem zastavila, pak ale půlsekundovou ztrátu na Cookovou dokázala smazat. "Řekla jsem si: Ok, je po všem. Zkusím alespoň jet co nejrychleji. Také jsem měla dobře připravené lyže a na rovinkách jsem nabírala rychlost," přidala osmadvacetiletá Vonnová, která načala druhou desítku sjezdařských vítězství na sjezdovce v Lake Louise, kde se letos neúspěšně snažila dostat i do mužského závodu.

V historické tabulce podle počtu vyhraných závodů v SP se Američanka posunula na druhé místo. O něj se Američanka dělí s bývalou švýcarskou lyžařkou Vreni Schneiderovou, lepší je pouze Rakušanka Annemarie Moserová-Pröllová s 62 triumfy. Vonnová také o jeden triumf překonala výkon někdejšího rakouského sjezdaře Hermanna Maiera. "Byl to můj vzor. Nemůžu uvěřit, že mám 55 vítězství," uvedla Vonnová.

Cooková zaostala o 52 setin, Marianne Kaufmannová-Abderhaldenová ze Švýcarska na třetím místě byla ještě o desetinu pomalejší. "Lindsey je jediná, kdo takovou chybu dokáže napravit. Když jsem ji viděla, tak jsem si říkala, že já bych to nedovedla," řekla Cooková.

Výsledky SP ve sjezdovém lyžování v Lake Louise

Ženy - sjezd: 1. Vonnová 1:52,90, 2. Cooková (obě USA) -0,52, 3. Kaufmannová-Abderhaldenová (Švýc.) -0,62, 4. Marchandová-Arvierová (Fr.) -0,82, 5. Merighettiová (It.) -1,13, 6. Höflová-Rieschová (Něm.) -1,22, 7. Weiratherová (Licht.) -1,24, 8. Fenningerová (Rak.) -1,26, 9. Mancusová (USA) -1,46, 10. Mazeová (Slovin.) -1,67.
Pořadí sjezdu (po 2 z 8 závodů): 1. Vonnová 200, 2. Cooková 160, 3. Höflová-Rieschová 100, 4. Weiratherová 96, 5. Merighettiová 81, 6. Kaufmannová-Abderhaldenová 74.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!