4. prosince 2012 12:50 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Majitel Washingtonu nehodlá Veselého odepsat, dá mu čas

Český basketbalista Jan Veselý z Washingtonu Wizards v souboji s Antawnem Jamisonem z Clevelandu Cavaliers | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Český basketbalista Jan Veselý z Washingtonu Wizards v souboji s Antawnem Jamisonem z Clevelandu Cavaliers | foto: ČTK

WASHINGTON Ačkoli českému basketbalistovi Janu Veselému nevyšel vstup do druhé sezony NBA podobně jako celému jeho klubu Washingtonu Wizards, majitel klubu Ted Leonsis nehodlá nad ostravským rodákem zlomit hůl. Věří, že pětka loňského draftu stále může naplnit potenciál, kvůli kterému si ho vybral. Hlavní problém ve Veselého strádání vidí v absenci zraněného rozehrávače Johna Walla.

"Honza Veselý či Trevor Ariza jsou hráči, kterým sedí především rychlá hra do otevřené obrany. Bez Johna Walla jsme museli naši hru zpomalit, a hráči tak musí hrát do plné obrany. To jim tolik nesedí," vysvětlil Leonsis, proč Veselý v závěru své první sezony nastupoval v základní sestavě a začal se prosazovat stále častěji, zatímco v novém ročníku se postupně propadl až na konec rotace hráčů a má v průměru dva body a dva doskoky na zápas.

Šéf klubu ale odmítl názory amerických médií, že by se měl Veselého zbavit. "Jan má naši podporu a rozhodně se nechystáme ho odepsat. To mohou snadno udělat média, ale pro nás by nebylo chytré dělat taková unáhlená rozhodnutí," prohlásil Leonsis. "Je třeba podporovat mladé hráče, kteří mají hodně přes dva metry a přitom umějí dobře běhat. Je třeba brát na vědomí, že je to jeho druhá sezona a stále na sobě tvrdě pracuje, aby se zlepšil," dodal.

Bilance Washingtonu? 13 porážek, jedna výhra

Washington vstoupil do sezony dvanácti porážkami v řadě. Aktuálně má bilanci jedné výhry proti 13 porážkám. Veselý začal na lavičce, brzy se protlačil do základní sestavy, ale trenér Randy Wittman mu postupně přestal dávat prostor, zvláště při vyrovnaném skóre, a Veselý se propadl sestavou. V posledním utkání s New Yorkem odehrál jen necelých šest minut.

Hlavní hvězda týmu Wall nehraje od začátku sezony kvůli únavovému zranění kolena. Původně měl chybět měsíc, ale stále není k dispozici a ani trenér Wittman zatím netuší, kdy bude mít oporu zpět. "Rád bych to řekl, ale opravdu nevím. Moje matka se mě na to každý den ptá a ani jí nemohu říct, kdy bude John zase hrát," řekl kouč Wizards.

ČTK