Pondělí 28. listopadu 2022, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Maki a Bára ve finále ME prohrály. Češky i tak berou po 14 letech medaili

Sport

  14:00aktualizováno  16:20
BIEL/PRAHA - Markéta Sluková a Barbora Hermannová titul mistryň Evropy na šampionátu ve švýcarském Bielu nezískaly. Německým obhájkyním zlata Lauře Ludwigové a Kiře Walkenhorstové totiž ve finále podlehly 14:21 a 15:21. Maki a Bára však i stříbrem zajistily Česku po 14 letech medaili z ME.

I přes prohru ve finále měly Barbora Hermannová a Markéta Sluková radost ze zisku medaile. foto: cev.lu

Sluková s Hermannovou si zahrají o zlato. V semifinále ME jasně smetly Němky

Češky začaly svou triumfální jízdu do finále proti svým krajankám Kristýně Kolocové a Michale Kvapilové, které porazily 2:0 na sety. Přitom právě Kolocová se Slukovou tvořily až do loňského léta dlouhá léta nejlepší český pár.

Z evropských šampionátů měly z českých hráček naposledy medaili v roce 2002 Eva Ryšavá a Soňa Nováková (bronz). Sluková s Kolocovou byly na ME nejlépe páté před dvěma lety v Cagliari s Kristýnou Kolocovou.

Češky byly blízko zisku čtvrtého zlata. To v začátcích ME vybojovali Eva Ryšavá se Soňou Novákovou v letech 1996 a 1998 a Marek Pakosta a Michal Palinek v roce 1996.

Barbora Hermannová (vpravo) s Markétou Slukovou si domlouvají během time-outu...
Přestože ve švýcarském Bielu pršelo a foukal vítr, této tanečnici to zřejmě...

Už ve skupině však neměly Sluková a Hermannová proti úspěšné německé dvojici šanci a podobně vypadalo i finále. Češky vedly jen krátce na začátku prvního setu, ale jinak na písku dominovaly na servisu i v útoku Ludwigová s Walkenhorstovou.

Ludwigová slaví na ME rekordní devátou medaili, z toho čtvrtou nejcennější. Dva evropské tituly má se Sarou Gollerovou. „Nemám slov. Všechno fungovalo a hrály jsem dobře jako v tréninku,“ řekla dojatá třicetiletá Ludwigová na kurtu.

Sluková s Hermannovou byly nasazené až jako číslo 16 a po devíti společných měsících přidaly stříbro ke zlatu z říjnového turnaje Světového okruhu v Antalyi.

Za necelé tři týdny začnou bojovat o šanci kvalifikovat se z Kontinentálního poháru na olympijské hry v Riu.

Autor:

Mohlo by vás zajímat