Středa 27. září 2023, svátek má Jonáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Malach vs. Král: Skalp 'Číňana' už mají, kdo vyhraje vzájemný duel?

Sport

  9:00aktualizováno  15:43
PRAHA - Už jen pár dní zbývá do startu galavečera nové MMA ligy v Česku – X Fight Night. V tradiční to baště bojových sportů v tuzemsku – hale Sparty na Podvinném mlýně – uvidí fanoušci v neděli 12. června od 19:00 hodin sedm soubojů amatérského šampionátu ČR v tomto sportu a tři profesionální duely. Hlavní chod? Souboj Josefa „Gorily“ Krále a severočeského „Krále“ Jana Malacha.

Jan Malach právě ukončil Jaroslava Poborského. foto: www.czechfighters.cz

Čtyřiadvacetiletý odchovanec kickboxerského klubu BFC Liberec v počátcích své kariéry v ultimátních duelech střídal výhry s prohrami. Až spolupráce s koučem Andrém Reindersem z něj udělala komplexního bojovníka, který dokáže využít své zkušenosti z boxu a kixkboxu.

Důkaz?

Ten je více než drtivý. Malach od počátku minulého roku vyhrál pět zápasů v řadě a všechny knockoutem. Jeho nejvýraznějším triumfem je ten poslední. To, když v prvním kole ukončil 12. března na Night Of Warriors aktuální českou jedničku lehké váhy legendu českého (nejen) oktagonu Jaroslava „Číňana“ Poborského.

Jan Malach (černé trenky) v akci.
Jan Malach (černé trenky) v akci.

Jan Malach (černé trenky) v souboji s Jaroslavem Poborským.

„Před Poborským jsem trénoval v Kalifornii, kde jsem se mohl připravovat po boku budoucích hvězd UFC. Poznal jsem tam, že pokud se dostanu včas ze země, tak i s mým stylem boje, který je založený na postoji, to mohu dotáhnout daleko,“ řekl Malach v rozhovoru pro czechfighters.cz.

Na tento svůj výkon by rád nyní navázal proti dalšímu velkému jménu české scény.

Pětatřicetiletý zástupce pražského Primmat gymu je rozhodně všechno, jen ne snadný soupeř. Vždyť se jedná o prvního českého zástupce v prestižním turnaji M-1 a bývalého šampióna GCF, ve velterové váze.

Bijec přezdívaný příznačně „Gorila“ si své fanoušky získal díky osobitému projevu a atraktivním zápasům, ve kterých si nekompromisně chodí pro vítězství a válcuje své soupeře skvělou fyzickou připraveností a chutí po vítězství.

Zmíněný pás šampióna GCF získal právě vítězstvím na „Číňanem“ Poborským, aby o něj přišel něj kvůli vleklým zdravotním problémům.

Jan Malach (černé trenky) v akci.
Jan Malach (černé trenky) v akci.

Když se loni v srpnu vrátil na Heroes Gate 15, tak sice s Chorvatem Lovrem Vrkičem po parádní a skvěle rozjeté bitvě prohrál, na Simply The Best 10 si ale spravil náladu a jeho krajana Ivicu Jakopice uškrtil v prvním kole.

Je jasné, že se Malach s Králem museli dříve nebo později setkat tváří v tvář. A k tomuto setkání dojde právě na X Fight Night! Kdo bude slavit ve šlágru závěru jarní sezony v meziváze do 73 kilogramů? „Vím, co mě čeká, možná si to bude chtít rozdat na férovku v boxu, ale spíše si myslím, že se mnou chtít jít na zem,“ dodal Malach, který se prezentuje sebevědomých vystupováním.

Právě díky němu se mu začalo přezdívat po irské ikoně UFC. Vyhraje energický „Český Conor McGregor“, nebo zkušená „Gorila“? Lístky jsou k dostání za 399 či 499 Kč v předprodeji sítě ticketpro.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!