Úterý 7. července 2020svátek má Bohuslava 20 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Málomluvná bojovnice příkladem pro další aneb Omluva fanouškům po demolici soupeřky

Zbitá Lina Länsbergová v souboji s Lucií Pudilovou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zbitá Lina Länsbergová v souboji s Lucií Pudilovou. | foto: Reprofoto

Česká zápasnice MMA Lucie Pudilová, která v sobotu absolvovala svoji premiéru v nejslavnější soutěži světa tohoto sportu – UFC, toho příliš nenamluví.

Rozhovory nevyhledává, když už je absolvuje, občas těžko hledá slova, raději se věnuje své profesi. A jde jí to nadmíru.

V Londýně jen týden po podpisu čtyřzápasové smlouvy s UFC na akci s označením Fight Night 107 doslova zbila zkušenou Švédku Linu Länsbergovou.

Přesto nevyhrála, všichni tři bodoví se těsně přiklonili na stranu soupeřky, která místo oslav triumfu sportovně uznala, že měla prohrát.

Když Pudilovou její přemožitelka ještě v oktagonu utěšovala, stála vedle ní česká bojovnice se stejně rvavým výrazem, jaký měla během duelu, na sociálních sítích se následně Češka dokonce omluvila fanouškům, že je zklamala.

Jaký to rozdíl oproti mnohým jiným sportovcům, kteří se rádi předvádějí v záři reflektorů, ale při neúspěchu hledají chyby všude jinde než u sebe.

Länsbergová ještě předtím, než zamířila do místní nemocnice, mimo jiné prohlásila, že Pudilová si zaslouží v UFC další šance. Pokud zůstane příbramská bojovnice i nadále „svá“, jistě se dočká i sladké odměny v podobě vítězství.

A kdo ví, možná v ní má český sport svoji novou hvězdu v dosud spíše přehlíženém sportovním odvětví.

Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

Pro Čechy je nebe nízko, píše ve své knize Mojmír Hampl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

Přední chirurg a brzy osmdesátník Pavel Pafko má za sebou tři etapy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...

Víte, proč má smysl vybírat BIO potraviny?
Víte, proč má smysl vybírat BIO potraviny?

Skladba jídelníčku batolete je důležitější, než by se nám mohlo zdát. Právě v rané fázi života vznikají stravovací návyky, které budou dítě provázet do dospělosti.