Pátek 17. září 2021, svátek má Naděžda
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Málomluvná bojovnice příkladem pro další aneb Omluva fanouškům po demolici soupeřky

Sport

  9:30
Česká zápasnice MMA Lucie Pudilová, která v sobotu absolvovala svoji premiéru v nejslavnější soutěži světa tohoto sportu – UFC, toho příliš nenamluví.

Zbitá Lina Länsbergová v souboji s Lucií Pudilovou. foto: Reprofoto

Rozhovory nevyhledává, když už je absolvuje, občas těžko hledá slova, raději se věnuje své profesi. A jde jí to nadmíru.

V Londýně jen týden po podpisu čtyřzápasové smlouvy s UFC na akci s označením Fight Night 107 doslova zbila zkušenou Švédku Linu Länsbergovou.

Přesto nevyhrála, všichni tři bodoví se těsně přiklonili na stranu soupeřky, která místo oslav triumfu sportovně uznala, že měla prohrát.

Když Pudilovou její přemožitelka ještě v oktagonu utěšovala, stála vedle ní česká bojovnice se stejně rvavým výrazem, jaký měla během duelu, na sociálních sítích se následně Češka dokonce omluvila fanouškům, že je zklamala.

Jaký to rozdíl oproti mnohým jiným sportovcům, kteří se rádi předvádějí v záři reflektorů, ale při neúspěchu hledají chyby všude jinde než u sebe.

Länsbergová ještě předtím, než zamířila do místní nemocnice, mimo jiné prohlásila, že Pudilová si zaslouží v UFC další šance. Pokud zůstane příbramská bojovnice i nadále „svá“, jistě se dočká i sladké odměny v podobě vítězství.

A kdo ví, možná v ní má český sport svoji novou hvězdu v dosud spíše přehlíženém sportovním odvětví.

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Mohlo by vás zajímat