13. července 2007 11:01 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Mám prý držet Bergrovi flek, smál se útočník

Návrat. Vladimír Šmicer je po jedenácti letech opět slávistou. Na snímku ukazuje sešívaný dres, který mu krátce předtím předal trenér Karel Jarolím. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Návrat. Vladimír Šmicer je po jedenácti letech opět slávistou. Na snímku ukazuje sešívaný dres, který mu krátce předtím předal trenér Karel Jarolím. | foto: Stanislav Zbyněk, ČTK

PRAHA Podepsal smlouvu, od kouče Jarolíma dostal dres s číslem 11. Přesně po tolika letech se vrátil do Slavie. „S jedenáctkou jsem vyhrál Ligu mistrů, od té doby je to moje oblíbené číslo. Zkoušel jsem u vedení Slavie zalobbovat a vyšlo to,“ smál se Vladimír Šmicer v útrobách pražského hotelu Pyramida.

* Prý vás spousta lidí od návratu do české ligy zrazovala...
Negativních názorů bylo dost, ale to mě neodradilo. Myslím si, že hráči jako já nebo Řepka a Horváth soutěž zvednou. Samozřejmě, potlesk si musím zasloužit. Doufám, že budeme hrát se Slavií fotbal, který se bude líbit.

* Má Slavia na to, aby se probila do Ligy mistrů?
Máme dva cíle: Ligu mistrů a hrát o nejvyšší příčky v lize. Stejně jako vloni. Myslím, že máme dobrý tým a jsme schopni to splnit.

* Proč trvalo rozhodování tak dlouho? Spekuloval jste do posledních chvil o zahraničí?
Nebyly to spekulace, že nepůjdu ven, jsem věděl už déle. Testoval jsem zdraví, na jaře jsem příliš nehrál. Čekal jsem, jestli to zvládnu. Ale když jsem vydržel tuhle přípravu, tak už vydržím všechno. (smích)

* Co vám říká slovo reprezentace?
S panem Brücknerem jsem mluvil na jaře, byl jsem potěšený, že se o mě zajímal. Momentálně je ale zbytečné o nároďáku mluvit, prioritou je Slavia. Když budu odvádět dobré výkony a trenér usoudí, že bych mohl týmu pomoci, nebude problém.

* V klubu máte slíbenu funkci v managementu... 
O tom teprve budeme jednat. Teď se soustředím na hřiště, tam je pro mě zatím ta opravdová radost.

* Věříte, že si zahrajete na novém stadionu v Edenu?
Strašně rád bych chtěl, snad se mi to splní. Stadion je snem mnoha slávistů, jsem nadšený, chystám se tam podívat. Prožil jsem toho ve fotbale hodně, ale tohle je legenda, která konečně padne. Rád bych byl u toho na hřišti.

* Nevyptával se vás kamarád Patrik Berger, také slávista, na možný návrat do klubu?
Sondoval situaci. V legraci mi říkal, že mu tady musím hlídat flek na příští rok.

Přibývá dětí s psychickými poruchami. Pomůžou rodiče, nebo školy?
Přibývá dětí s psychickými poruchami. Pomůžou rodiče, nebo školy?

Mezi nejčastější psychické onemocnění u dětí patří úzkost. Pokud se neléčí, může se rozvinout v depresi. Na tuto problematiku reaguje ministerstvo školství novinkou, která by se měla objevit ve školních osnovách.

Najdete na Lidovky.cz