Sobota 22. ledna 2022, svátek má Slavomír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Mám smíšené pocity, přiznal po 7. místě curlerů na MS skip Snítil

Sport

  8:00
PEKING/PRAHA - Radost, nebo rozpaky? Čeští curleři se v Pekingu sedmou příčkou postarali o dosud nejlepší výsledek na mistrovství světa, což je velmi lichotivý výsledek. "Jenže nám uniklo čtyřčlenné play off, na které jsme mysleli," hlásí z Pekingu skip a vůdčí osobnost týmu Jiří Snítil.

Česká reprezentace v curlingu. Jiří Snítil. foto: Reuters

Takže se sedmou příčkou nejste spokojeni?
Když vezmu v potaz tu nešťastnou prohru s Kanadou a těsnou prohru s Čínou, tak jsme mohli dopadnout mnohem lépe. Mohlo to být nakonec i na play off, takže mám zatím takové smíšené pocity. Na druhou stranu být sedmí na světě není špatné, když si vezmu, kolik kvalitních týmů se sem vůbec nekvalifikovalo. A že naše první mezinárodní vystoupení skončilo na mistrovství Evropy v roce 2003 někde v základní skupině B divize...

ČTĚTE K TÉMATU

Přesně tak, historický výsledek by pro tým měl být povzbuzením. Cožpak to nepřekryje zklamání z proher?
Je to do jisté míry tak. Odehráli jsme tady velmi dobrá utkání. Ale i méně podařená, bohužel... Celkový výsledek tomu asi odpovídá.

Mohl byste se vrátit ke kvalitě ledu, která vás připravila v pondělním utkání s Kanadou o šanci na vítězství? Mohl jste zlikvidovat čtyři kameny soupeře, ale nestalo se.
Kámen v úplném závěru najel na vlákno ze sousedního koberce a to ho zastavilo těsně předtím, než mohl bodovat. Nemáte šanci si toho vlákna při hře všimnout. Kdyby se tak nestalo, Kanada by zřejmě uhrála v devátém endu bod a my bychom šli do posledního endu s výhodou za stavu 6:7, což je hratelný stav. Neříkám, že bychom vyhráli, ale stoprocentně bychom dobrou šanci na výhru měli. Takhle nám zbyla jen slabá útěcha, že jsme na loňském šampionátu Kanaďany porazili a oni v únoru vyhráli olympijský turnaj v Soči.

Český skip Jiří Snítil během mistrovství světa v Pekingu

O Velikonocích vás čeká mistrovství republiky, ale dva hráči z vašeho týmu údajně chtějí končit. Nerozmyslí si to teď?
To je otázka spíše pro ně, ale nemyslím. Přesto chceme vyhrát podesáté za sebou, protože reprezentuje mistrovský tým a jde o příští rok.

Jaký tedy máte ze šampionátu a vašich výkonů pocit?
Jak jsem říkal, odehráli jsme tu velmi dobrá i horší utkání. Tradičně nám trvá, než rozjedeme druhou polovinu, závěr turnaje pak máme dobrý. Kdybychom byli schopni hrát tak od začátku, byli bychom o krok dále.

Curling v silných zemích směřuje k profesionalizaci, jen v Česku ne, všichni jste si na šampionát brali dovolenou nebo ji kombinovali s neplaceným volnem. Jak to udělat, aby se situace zlepšila?
Myslím, že ten cyklus by mohl vypadat asi takhle: Dobré výkony – zájem médií – zájem o curling u veřejnosti a rozšiřování členské základny – víc talentů – zájem sponzorů – víc hal na curling – lepší podmínky pro hráče – lepší výsledky. My jsme zatím první generace, ale máme i talentované mladé hráče. Jsem přesvědčený, že pokud budeme schopni vytvořit mladým o něco lepší podmínky, nebude trvat dlouho a český curling bude patřit do úzké špičky.

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

V obchodním centru Galerie Butovice vyřídíte vše, od pestrého nakupování až po vyzvednutí zásilky na poště
V obchodním centru Galerie Butovice vyřídíte vše, od pestrého nakupování až po vyzvednutí zásilky na poště

Navzdory nepříznivé situaci dnešní doby, otevřelo obchodní centrum Galerie Butovice několik dalších obchodů a rozšířilo svou pestrou nabídku o...