Středa 10. srpna 2022, svátek má Vavřinec
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

‚Sebrali startovné a zmizeli,‘ zlobí se Čech na pořadatele maratonu v Bratislavě

Sport

  8:00
PRAHA - Několik měsíců předem pilně trénoval, na slovenský Národní maraton Bratislava - Devín - Bratislava ale může zapomenout. „Zaplatil jsem startovné ve výši 25 euro, ale závod byl zrušen a peníze jsem zatím zpět nedostal,“ říká jeden ze závodníků Pavel Vokatý.
Sportovci

Sportovci foto: Lidové noviny

Třetí ročník běžeckého závodu byl na programu 31. srpna, ale podle všeho se neuskuteční. Důvod? Neznámý. Na oficiální stránkách maratonu je k dispozici jen strohá informace, že byl závod z technických důvodů zrušen. Ti, kteří již zaplatili startovné, zřejmě narazili a své peníze už neuvidí.

Server Lidovky.cz se pokusil kontaktovat organizátory, ovšem neúspěšně.

„Měl jsem pocit, že se jedná o slušnou akci, zřejmě ji ale pořádal jen spolek nadšenců, kteří se nebáli maraton zrušit,“ pravil Vokatý.

Lidovky.cz: Byly problémy už během přihlášení a při platbě startovného?
Všechno proběhlo v naprostém pořádku, přihlásil jsem se bez větších potíží přes web. Původně jsem chtěl běžet Pražský maraton, ale ten je z hlediska startovného příliš drahý. V Bratislavě se běželo za 25 euro, což je kolem 600 korun. Vyplnil jsem formuláře, zaplatil a těšil se. Ještě mi odpověděli, že platbu přijali. Jenže jednoho dne jsem se podíval na webové stránky a zjistil, že je závod zrušený. Nedopátral jsem se ani žádného kontaktu, dříve přitom jejich webovky bez problému fungovaly a našel jsem tam fotky z minulých ročníků i startovní listiny.

Lidovky.cz: Co jste dělal potom?
Napsal jsem na emailovou adresu, ze které mi poslali potvrzení o platbě startovného. Ale bohužel mi nepřišla žádná odpověď. Za pár dnů jsem napsal znovu, ale pořád nic.

Lidovky.cz: Snažil jste se dopátrat důvodu, proč byl maraton zrušený?
Snažil, ale po internetu je hrozně málo informací. Uvidím, jestli se neozvou sami s omluvou. Problém je, že nemají svoje stránky ani na Facebooku. Tam by se dalo dohledat, proč to s maratonem dopadlo tak, jak to dopadlo a jestli ostatním závodníkům vrátili peníze.

ČTĚTE TAKÉ

Lidovky.cz: Zkoušel jste se spojit s ostatními závodníky?
Nezkoušel, bohužel jsem se na maraton přihlásil sám a nikoho jiného neznám. V Bratislavě se běhají dva závody: jeden obří a pak tenhle komornější, který jsem měl za to, že bez problému funguje.

Lidovky.cz: Potíže s maratonem byly už v roce 2011, kdy se uskutečnil premiérový ročník. Jeho organizátoři si tehdy vzali příliš velké sousto.
O prvním ročníku nic nevím, tuhle informaci slyším poprvé. Měl jsem pocit, že se jedná o slušnou akci. Těšil jsem se, že poběžím v Bratislavě, je to pěkná trať a těšil jsem se na příjemné počasí.

Lidovky.cz: Proč jste si vybral zrovna tento maraton?
Měl to být můj první závod, na který jsem od května trénoval. Před rokem jsem běžel Nike run, ale letos jsem hledal něco oficiálního. Je to lepší, běžci mají zajištěné občerstvení a v případě zdravotních problémů jsou u tratě i doktoři. V Bratislavě bydlí moje bývalá žena, takže bych měl také u koho přespat. Navíc trať, kudy by se běželo, dobře znám. Je to mezi lesy na pěkné asfaltce.

Odpověď pořadatele podle tiskového zákona č. 221/2011 Z.z.

Maratonský klub Národního maratonu Bratislava - Devín - Bratislava a osobně PaedDr. Jaroslav Sopuch, prezident MK, se důrazně ohrazují vůči nepravdivým tvrzením, které uveřejnil server Lidovky.cz dne 10. 8. 2014. V článku jsou uvedeny nepravdivé informace o právnické osobně maratonu v Bratislavě.

Startovné bylo všem závodníkům našeho zrušeného závodu ve výši 120 euro dne 25. 05. 2014 zasláno prostřednictvím Slovenské spořitelny a.s. Bratislava zpět.

Také Pavlu Vokatému z České republiky bylo vrácené startovné ve výši 25 euro dne 25. 5. 2014 na účet, odkud nám zaslal platbu dne 21. 02. 2014.

Organizátor Národního maratonu Bratislava - Devín - Bratislava, PaedDr. Jaroslav Sopuch. který si splnil tímto vrácením startovného dne 25. 05. 2014 všechny závazky, byl od dne 1. 8. 2014 - 18. 8. 2014 na dovolené mimo území Slovenska a neměl žádnou povinnost nikomu hlásit místo a termín pobytu dovolené.

Trať Národního maratonu Bratislava - Devín - Bratislava má mezinárodní certifikát AIMS o přeměření trati, kterou vykonal Hugh Jones, člen sekretariátu AIMS v Londýně, v roce 2011.

Vzhledem k vynikajícímu profilu naší tratě jsou zde všechny předpoklady k dosáhnutí světových časů.

Uvedená tvrzení v článku se tak nezakládají na pravdě.

Žádáme vás o uveřejnění naší odpovědi na vašem webu dle zákona č. 221/2011 Z.z.

S pozdravem

PaedDr. Jaroslav Sopuch, Silver PIM KING
prezident Maratonského klubu Národní maraton
Bratislava - Devín - Bratislava 1.IX. Den Ústavy SR

Pozn. serveru Lidovky.cz: p. Vokatý peníze na účet obdržel, v jeho případě došlo k nešťastnému nedorozumění.

Autor:

Tenkrát před 40 lety. Veteráni z Pitavalu Krampol, Zedníček a Frej vzpomínají

Premium Jak je to dávno, co se prvně Pavel Zedníček, Jiří Krampol a Ladislav Frej sešli na natáčení seriálu Malý pitaval z...

Žena má mít dítě, když je zamilovaná, říká psychogynekoložka Máslová

Premium Ženy dělají velkou chybu, když mateřství příliš plánují, tvrdí psychogynekoložka a internistka Helena Máslová. „Vhodná...

Nebezpečný pro Česko. Proč stát nechce uzbeckého zápasníka Muradova?

Premium Mnoho let hrdě nastupoval do klece i s českou vlajkou na zádech. V malém evropském státě prorazil do velkého světa...

Mohlo by vás zajímat