Úterý 3. srpna 2021, svátek má Miluše
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Mareček končí v Teplicích

Sport

  10:48
TEPLICE - Vážné zdravotní problémy přiměly Vlastislava Marečka k odstoupení z funkce trenéra prvoligových teplických fotbalistů. Vedením týmu byl dočasně pověřen Marečkův dosavadní asistent Jiří Bartl, klub do konce ledna definitivně oznámí, kdo mužstvo povede v jarní části sezony.

Vlastislav Mareček (vlevo) s asistentem Jiřím Bartlem při tréninku. foto: ČTK

Čtyřicetiletý Mareček byl po jabloneckém lodivodovi Petru Radovi nejdéle sloužícím koučem u ligového týmu. Do Teplic přišel s pověstí talentovaného a pracovitého trenéra nastupující generace před sezonou 2004/05, v dalších dvou letech dovedl Severočechy ke třetímu a čtvrtému místu v lize. V rozehrané sezoně patří Teplicím osmé místo s devítibodovou ztrátou na třetí pozici, která zaručuje start v Poháru UEFA.

Mareček v první lize odkoučoval 137 utkání s bilancí 55 výher, 47 remíz a 35 porážek. Zároveň působí jako asistent trenéra Ladislava Škorpila u reprezentace do jednadvaceti let, kterou v červnu čeká účast na mistrovství Evropy. Mareček zatím asistentem u týmu "lvíčat" zůstává.

Autor:

LETNÍ SOUTĚŽ: Sdílejte svoje tipy na výlety i ve 4. týdnu a hrajte o krásné ceny
LETNÍ SOUTĚŽ: Sdílejte svoje tipy na výlety i ve 4. týdnu a hrajte o krásné ceny

Vítejte ve 4. týdnu letní soutěže. I v tomto týdnu vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi, hodnoťte výlety ostatním a vyhrajte jednu z 10 týdenních...

Mohlo by vás zajímat