Středa 28. září 2022, Den české státnosti
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Marek Čech podepsal na dva roky Vladivostoku

Sport

  18:19
MOSKVA - Reprezentační brankář Marek Čech definitivně opouští mistrovský Liberec. Velká opora Slovanu podepsala dvouletou smlouvu v ruském Vladivostoku. Gólmana v nejbližších týdnech čeká příprava v Evropě a Japonsku.

Marek Čech. foto: Radek Petrášek, ČTK

Jednání s Vladivostokem začala před dvěma měsíci. Původně měla být smlouva tříletá. "Dvouletá smlouva dává garance, že kdyby se něco nedařilo, má hráč možnost odejít. Na druhou stranu, když bude úspěšný, tak si může vylepšit kontrakt, nebo se pohnout do jiného, třeba dalšího klubu v Rusku," doplnil manažer Viktor Kolář, který Čecha v Moskvě doprovázel.

Třicetiletý Čech, který měl v zimní přestávce také nabídku od druholigového Kolína nad Rýnem, věří v možnosti ruského fotbalu. "Myslím, že ruská liga má větší kvality než druhá bundesliga. Mají lepší finanční možnosti, můžou si dovolit kupovat kvalitní zahraniční hráče, ať už z Evropy nebo z Jižní Ameriky, například Brazilce. Pak musí mít liga kvalitu," řekl Čech.

Jeho nový klub skončil v posledním ročníku ruské ligy uprostřed tabulky. Dnes podepsaná smlouva garantuje hráči sociální zabezpečení a zdravotní pojištění.

Agentovi se také podařilo vyjednat pro hráče více volných letenek, aby mohl cestovat do Moskvy nebo do Česka. Vladivostok leží přibližně 10.000 kilometrů od ruské metropole a asi 13.000 kilometrů od Prahy. V dálněvýchodním městě bude mít hráč k dispozici byt a auto, časem za ním prý přijede i přítelkyně.

Kolik letenek navíc Čech dostal, ale nechtěli hráč ani agent prozradit. "Je to méně než deset, ale hráčům se obvykle dává méně letenek, než dostal teď Marek," prozradil pouze Kolář, podle kterého kontrakt odpovídá zkušenostem a kvalitě brankáře.

Jediná podmínka, na které Čech před podepsáním smlouvy trval, se prý týkala
jeho vybavení. "Chtěl jsem, abych mohl chytat v rukavicích, na které jsem
zvyklý. Neměli s tím problém," přiznal brankář. 

Autoři: ,

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat