Neděle 1. srpna 2021, svátek má Oskar
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Šarapovová podporuje svými bonbony konzumaci cukru, zlobil se poslanec

Roland Garros

  11:48
PRAHA - Tenistka Maria Šarapovová úspěšně rozjela svůj byznys se sladkostmi Sugarpova. Nedávno otevřela nový obchod v Londýně, což kromě zvědavosti vyvolalo i negativní reakce. Britský poslanec Keith Vaz zkritizoval ruskou tenistku za to, že propaguje nezdravé jídlo, což by podle něj jako sportovkyně dělat neměla.

Maria Šarapovová se svojí značkou bonbonů. foto: Getty Images

„Všichni sportovci mají propagovat zdravý životní styl. Značka jako Sugarpova podporuje velkou a nadměrnou konzumaci cukru,“ prohlásil 57letý politik.

A s takovým názorem nebyl sám. Podobně se vyjádřil i Tom Sanders, profesor na londýnské King's College: „Před 30 lety nebylo sportovcům povoleno podporovat a propagovat cigarety. Je načase začít něco dělat proti těm, kdo podporují konzumaci nezdravého jídla a nezdravý životní styl.“

Svou novou značku uvedla Šarapovová s velkou slávou v srpnu 2012 před startem US Open. Investovala do ní půl milionu dolarů (zhruba 10 milionů korun). Dokonce přemýšlela, že by si pro US Open 2013 změnila své příjmení na Sugarpova, aby ještě více propagovala svou novou značku.

Nyní je k dispozici 12 různých příchutí bonbonů, přičemž část výtěžků z prodeje jde na nadaci Šarapovové. Ani to ale neobměkčilo Vaze a spol., kterým se spojení Sugarpova s jednou z ikon ženského tenisu nelíbí.

Těžko to však Šarapovové může kazit jinak zatím velmi povedený rok. Úspěšnou antukovou sezonu završila druhým triumfem na Roland Garros. V žebříčku se drží v elitní desítce. Daří se jí ve vztahu s bulharským tenistou Grigorem Dimitrovem.

S rostoucí popularitou značky Sugarpova se dalo čekat, že se časem objeví i kritici. Dokud však budou tyto hlasy ojedinělé, její rozmach jen stěží zastaví.

Autor: