4. září 2015 8:30 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Nechtěly jsme říct pravdu, říká Maki o rozchodu. Proto raději mlčí

Markéta Sluková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Markéta Sluková | foto: MAFRA

PRAHA Písek je stejný, míče taky. I labrador Amy stejně jako dřív polehává opodál a sleduje svou paničku, jak nad sítí smečuje. Plakát Markéty Slukové ještě s její bývalou partnerkou Kristýnou Kolocovou visí na plotě u kurtu, ale na něm už se píše jiný příběh. Na konci července se úspěšná dvojice plážových volejbalistek rozpadla a Sluková teď souhru piluje s novou kolegyní Barborou Hermannovou.

Yes! plácnou si, jako by právě uhrály mečbol. Pojď, Maki! Krásná přihrávka. Ještě dva míče, Bí?

Konec, rozhodne kouč.

Čtyři týdny se ve sportovním areálu Sport Vítkov sžívají a snaží se zautomatizovat to, co s předchozími parťačkami měly zažité. Sluková s Kolocovou hrála deset let, Hermannová s Martinou Bonnerovou šest. A teď jsou zase na začátku.

„Prošly jsme si těžkým obdobím a naše sehrávání bylo nesmělé, opatrné,“ přizná Sluková. „Učíme se, ale na kurtu o sebe nezakopáváme.“

Přesto je podle výsledků zřejmé, že cesta k vrcholu bude pro nový pár dlouhá. Pocity kvalifikantky zažila Sluková v životě jen dvakrát, při srpnových turnajích v Americe a Polsku však právě kvalifikace byla konečnou.

Markéta Sluková (vlevo) se s novou parťačkou nezúčastní turnaje v Praze.
Sport není jen fyzická dřina, ale také tvrdý byznys. Týká se i dnes už bývalé...

„Nepovažuju to za nic dramatického, je to součást procesu,“ uklidňuje blonďatá blokařka a optimisticky vyhlíží budoucnost: „Naší hře věřím.“

Že zatím pokaždé startovaly za hranicemi, nebyl úmysl ani způsob, jak se vyhnout bolavému setkání Maki a Kiki.

Premiéra na menším turnaji v Rakousku byla testem na světovou kvalifikaci, účast v Long Beach a v Olsztynu zase snahou zocelit se zápasy nejvyšší úrovně.

I proto o víkendu nemohlo dojít na střet při republikovém šampionátu v Praze. Po porci cest a tréninkových dávek potřebovaly obě dobít baterky na podzimní, tolik důležitou část sezony.

„Neschovávaly jsme se, neutíkaly,“ namítne Sluková. „Nevím už, co říct, co pomůže k vysvětlení situace. Lidi podle mě pravdu ani znát nechtějí, oni chtějí příběh o tom, že tahle je ta dobrá a tahle špatná. A co za tím vším je, to nikoho nezajímá.“

Tolik propíraný příběh rozchodu a zrady vyhrotil vztah obou hráček, které loni zažily skvělou sezonu, na olympiádě v Londýně skončily páté, ale v letošní sezoně se soužily a v její polovině se rozešly.

Jejich příběh teď halí tajemství. Zatímco Kolocová je mediálně otevřená, Sluková se zařekla: Budu raději mlčet.

„Byly jen tři varianty: buď půjdeme ven s úplnou pravdou, což nikdo z nás nechtěl, nebo že se neřeknou detaily, nebo že si každý řekne jen to, co potřebuje,“ říká smutně Sluková.

„Každá jsme zvolila jinou variantu a mě mrzí, že se to prezentuje černobíle. Kristýna má určitě nějaký záměr, proč to řeší takto, ale já už se v tom dál rýpat nechci. Radši se koukám do budoucna a na to, co bude dál.“

Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní
Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní

Krkonošský národní park (KRNAP) v loňském roce navštívilo téměř 3,8 milionu lidí. Negativním dopadem masové turistiky je velké množství odpadků, které po sobě lidé v přírodě zanechávají. Dobrovolníci jich každoročně sesbírají skoro 3 tuny.

Najdete na Lidovky.cz