Úterý 21. března 2023, svátek má Radek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Marod Štěpánek se ukáže ve Washingtonu. S Berdychem

Davis Cup

  3:05
PRAHA/WASHINGTON - Po více než čtyřech a půl měsících ho čeká velká prověrka. Tenista Radek Štěpánek si po dlouhé pauze zaviněné zdravotními problémy zahraje v následujících dnech "velký turnaj".

Radek Štěpánek. foto: ČTK

Na turnaji ATP ve Washingtonu má jako desátý nasazený v prvním kole volno, ve druhém kole změří síly buď s Argentincem Brianem Dabulem, nebo Švýcarem Marcem Chiudinellim. "Mám do tenisu zase velkou chuť. Hrozně se na Washington už těším, pojede tam se mnou totiž i Nicole," prohlásil před dvěma týdny na své svatbě s bývalou tenistkou Nicole Vaidišovou.

Na okruhu ATP se devětadvacátý hráč světa naposledy představil 11. března, kdy podlehl ve druhém kole turnaje v Indiana Wells Izraelci Dudimu Selovi. O osm dní později si ještě zahrál challenger v americkém Sunrise, ale jako nejvýše nasazený hráč vypadl už ve druhém kole.

Svatba bývalé tenistky Nicole Vaidišové s tenistou Radkem Štěpánkem.

Stop mu vystavil chronický únavový syndrom
V poslední březnový den pak oznámil, že přerušuje svoji kariéru. "Už na Davis Cupu v Belgii jsem cítil, že to není ono. V Americe se mé problémy prohlubovaly, tak jsem podstoupil sérii vyšetření a výsledky krevních testů potvrdily únavový syndrom," vysvětlil.

Návrat k tenisu si naplánoval na začátek června při challengeru v Prostějově. "Můj zdravotní stav to už umožňuje," hlásil před turnajem. Jako nasazená jednička v prvním kole zdolal bez větších potíží Španěla Alberta Martína. "Byl jsem hlavně nesmírně rád, že mohu zase hrát zápas. Těšil jsem se na něj jako dítě na svou první hračku," usmíval se.

Na turnaji prošel až do finále, pak se však jeho návrat změnil v další noční můru. Jan Hájek vyhrál první set 6:0 a Štěpánek poté vzdal. "Udělalo se mi špatně. Nevím přesně, z čeho to bylo. Pokračoval bych v zápase dál, ale prostě to už nešlo. Doufám, že to bude pouze krátkodobějšího rázu."

Radek Štěpánek.

Jenže doufal marně. Problémy ho totiž neopustily a Štěpánek se musel odhlásit i z turnaje v Halle. Testy totiž odhalily zánět v krku. V půli června začal opět s tréninkem. Ten ale trval pouhých deset minut. "Píchlo mi v koleně a začala se mi podlamovat noha. Po domluvě s docentem Pavlem Kolářem musím oznámit, že vypustím Wimbledon i Davisův pohár," líčil.

Jen od televize tak mohl sledovat tažení svého parťáka z reprezentace Tomáše Berdycha, kterého ve Wimbledonu zastavil až ve finále Rafael Nadal. Nyní oba tenisty čeká podobný osud, protože turnaj ve Washingtonu je "návratový" i pro Berdycha. Osmý hráč světa a turnajová jednička totiž v posledních týdnech léčil břišní sval.

Ve Washingtonu navíc spojí síly, přihlásili se do čtyřhry. V prvním kole se český pár v přípravě na zářijové semifinále Davis Cupu se Srbskem střetne s nejlepšími deblisty žebříčku ATP Danielem Nestorem a Nenadem Zimonjičem.

Karamel bez připáleného hrnce? Vyzkoušely jsme Salko Karamel
Karamel bez připáleného hrnce? Vyzkoušely jsme Salko Karamel

V redakci všechny milujeme slaný i sladký karamel, ale jeho příprava se někdy podobá trestu. Karamel se snadno přichytí na dno hrnce a nepomůže ani...

Mohlo by vás zajímat