31. října 2015 14:46 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Mistra světa Marquéze napadli a zranili novináři, chtěli mu předat sošku penisu

Španělský motocyklový závodník Marc Márquez | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Španělský motocyklový závodník Marc Márquez | foto: Reuters

BARCELONA Stále ještě úřadující mistr světa MotoGP Marc Márquez se dostal v souvislosti se svým konfliktem s Valentinem Rossim do konfrontace s italskými novináři ze satirického televizního pořadu. Při jejich provokaci před domem španělského motocyklisty došlo i na fyzickou potyčku, z níž si Márquez údajně odnesl škrábance na krku.

Dva moderátoři kontroverzního italského pořadu „Le Iene“ (Hyeny) a kameraman si na Márqueze počkali před jeho domem v Cerveře, když se vracel z projížďky na terénních motocyklech se svým bratrem a otcem. Italové se s ním pokusili vést provokativní interview, ale Španěl odmítl.

MAXIMÁLNÍ RYCHLOST. Marc Márquez při průjezdu cílovou rovinkou.
Marc Marquéz (vlevo) a Valentino Rossi.

Události eskalovaly, když novináři vytáhli dvě lahve sektu, kterými mrštili o zem a vrata od garáže. Následně se pokusili Márquezovi předat posměšnou trofej ve tvaru penisu a varlat, což vyústilo ve strkanici, při níž byl podle španělských médií Marquéz poškrábán na krku. Celou konfrontaci ukončila až policie, kterou zavolal rozzuřený otec Juliá.

Novináři pak na internetu zveřejnili fotku s několika kousky elektrotechniky, které před konfliktem s Marquézem bývaly videokamerou.

Márqueze minulý týden před Velkou cenou Malajsie obvinil Rossi z toho, že v boji o titul mistra světa pomáhá k titulu svému krajanovi Jorgemu Lorenzovi. V závodě pak mezi nimi došlo ke kontaktu, po němž skončil Španěl na zemi. Rossi dojel třetí, ale za Márquezův pád byl potrestán startem z posledního místa v závěrečné Velké ceně Valencie, což značně snižuje jeho šance na vítězství v MS.

Lidovky.cz, ČTK