27. června 2015 13:02 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Drtivá dominance. Sáblíková má další titul z mistrovství Česka v cyklistice

Martina Sáblíková v cyklistické časovce. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Martina Sáblíková v cyklistické časovce. | foto: ČTK/AP

ŽILINA Martina Sáblíková potvrdila roli favoritky a na společném mistrovství Česka a Slovenska v silniční cyklistice v Žilině vyhrála po časovce i závod s hromadným startem. Domácí double se trojnásobné olympijské vítězce v rychlobruslení podařilo dovršit třetím rokem za sebou.

Na 19,9 kilometru dlouhém okruhu, který ženy absolvovaly pětkrát, nenechala Sáblíková nikoho na pochybách, kdo české cyklistice v posledních letech dominuje. Pro dvanáctý triumf na kole si dojela s obrovským náskokem více než šesti a půl minuty, bezmála 100 kilometrů zvládla v čase 2:36:31.

„Myslela jsem si, že nás dojede do cíle víc, že budeme spurtovat tak v pěti, nebo deseti,“ přiznávala pak. „Čekala jsem, že na těch kratších, i když nepříjemných kopcích, se mě holky udrží.“

Místo toho vyprovokovala už v prvním kole únik pětičlenné skupinky. Později pokračovala ve dvou s Nikolou Noskovou, která později ovládla kategorii juniorek.

Dařilo se i dalším svěřencům trenéra Nováka

V předposledním kole poté ujela také Noskové. „A Martinin náskok rázem rychle naskakoval po půl minutách,“ líčil trenér Petr Novák.

Druhou příčku vybojovala navzdory nedávné vlasové zlomenině klíční kosti na Evropských hrách v Baku Zuzana Neckářová, která ve spurtu těsně předčila Barboru Průdkovou. Až za nimi posléze dojížděla nejlepší juniorka Nosková.

Tým trenéra Petra Nováka slavil také další umístění na stupních vítězů zásluhou Natálie Kerschbaummayrové, bronzové mezi juniorkami. Do první desítky žen se vešla rovněž rychlobruslařka Nikola Zdráhalová, která závodí mezi dospělými prvním rokem. 

Mistrovství Česka a Slovenska v silniční cyklistice

Ženy (99,5 km): 1. Sáblíková (Nowis Team) 2:36:31, 2. Neckářová (Lawi-Author), 3. Průdková (Nutrend Specialized) obě -6:35, 4. Šulcová (Ghost Mitas) -6:38, 5. Hochmanová, 6. Machačová (obě Dukla Praha) obě -10:08.

Juniorky (99,5 km): 1. Nosková (Kooperativa SG Jablonec) 2:43:13, 2. Czeczinkarová (SRAM Mitas TREK) -3:26, 3. Kerschbaummayrová (Nowis Team) -3:29.

Najdete na Lidovky.cz