Neděle 12. července 2020svátek má Bořek 20 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Masový sport je klíčový úkol státu, říká Putin. Chce podporovat i amatéry

Prezident Vladimir Putin. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prezident Vladimir Putin. | foto: ČTK/AP

MOSKVA/PRAHA Ruský prezident Vladimir Putin pogratuloval amatérským i profesionálním sportovcům a osobám, které se na fyzické přípravě podílejí. Udělal to při příležitosti Dne tělesné kultury. Masový sport je dle Putina klíčovým úkolem státu.

„Tento vzpomínaný svátek je oslavován napříč celou zemí a spojuje velké počty osob. Sportovce, trenéry, pracovníky z oblasti fyzické kultury a všechny, kteří žijí zdravý a aktivní život,“ řekl Putin ve svém projevu.

Rusové se budou dále věnovat rozvoji sportovní infrastruktury a přípravě vrcholových mentorů, trenérů a instruktorů. „Je důležité, aby každý člověk měl možnost soutěžit ve sportu, který se bude jemu či jí líbit, a bude respektovat věk i zaměstnání dané osoby,“ poznamenal ruský prezident.

Z hlediska vrcholového sportu si může Ruská federace gratulovat, letos se v ní konalo mistrovství světa ve fotbale, které bylo spojeno s masovými investicemi do sportovišť i infrastruktury. Nyní zjevně přišel čas na podporu menších odvětví nebo amatérských sportovců.

„Řada našich špičkových sportovců a držitelů světových rekordů začínala stoupat na pomyslný Olymp právě díky provozování nějaké fyzické aktivity, a to i ve školních skupinách nebo mládežnických týmech,“ dodal Putin.

Rusko slaví Den tělesné kultury každý rok, a to vždy druhou sobotu v srpnu.

,

Největší slabiny ojetých dodávek. Přinášíme přehled nejporuchovějších vozů

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Dodávky byly stvořeny pro práci. Najedou mnohem více kilometrů než osobní auta, a to v náročných podmínkách. Ne všechna...

Schizofrenní žena, nechtěná emigrace. Zachránila ho Nemocnice na kraji města

Herci Ladislav Chudík a Miloš Kopecký v televizním seriálu Nemocnice na kraji... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Kde je hranice skutečné lásky? Kdy končí vztah a začíná tyranie? Ladislav Chudík na tyto otázky dlouhé roky marně...

VELKÝ TEST ZOO: přehled cen, zvířat i atrakcí. Přijeďte, pomůžete!

Tygr ussurijský v Zoologické zahradě Olomouc | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Mají otevřeno 365 dní v roce, ať praží slunce, nebo se žení čerti. Na několik týdnů je zavřel až koronavirus. Chcete...

M. Smidova Toho samého se dožadoval i Hitler...... 7:50 14.8.2018
A. Novák A je na tom něco špatně? 16:12 18.8.2018

SNAŽÍTE SE O MIMINKO? Funkce vaječníků s věkem klesá, pomoci může asistovaná reprodukce
SNAŽÍTE SE O MIMINKO? Funkce vaječníků s věkem klesá, pomoci může asistovaná reprodukce

S prodlužujícím se věkem a poněkud hektickým způsobem života přibývá žen, které mateřství odkládají. Těhotenství po čtyřicítce dnes proto není výjimkou. Vaječníky ale obelstít nejde, na řadu pak přicházejí reprodukční kliniky, které mají řešení.