Pondělí 11. prosince 2023, svátek má Dana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Masový sport je klíčový úkol státu, říká Putin. Chce podporovat i amatéry

Sport

  5:57
MOSKVA/PRAHA - Ruský prezident Vladimir Putin pogratuloval amatérským i profesionálním sportovcům a osobám, které se na fyzické přípravě podílejí. Udělal to při příležitosti Dne tělesné kultury. Masový sport je dle Putina klíčovým úkolem státu.

Prezident Vladimir Putin. foto: ČTK/AP

„Tento vzpomínaný svátek je oslavován napříč celou zemí a spojuje velké počty osob. Sportovce, trenéry, pracovníky z oblasti fyzické kultury a všechny, kteří žijí zdravý a aktivní život,“ řekl Putin ve svém projevu.

Rusové se budou dále věnovat rozvoji sportovní infrastruktury a přípravě vrcholových mentorů, trenérů a instruktorů. „Je důležité, aby každý člověk měl možnost soutěžit ve sportu, který se bude jemu či jí líbit, a bude respektovat věk i zaměstnání dané osoby,“ poznamenal ruský prezident.

Z hlediska vrcholového sportu si může Ruská federace gratulovat, letos se v ní konalo mistrovství světa ve fotbale, které bylo spojeno s masovými investicemi do sportovišť i infrastruktury. Nyní zjevně přišel čas na podporu menších odvětví nebo amatérských sportovců.

„Řada našich špičkových sportovců a držitelů světových rekordů začínala stoupat na pomyslný Olymp právě díky provozování nějaké fyzické aktivity, a to i ve školních skupinách nebo mládežnických týmech,“ dodal Putin.

Rusko slaví Den tělesné kultury každý rok, a to vždy druhou sobotu v srpnu.

Autoři: