7. ledna 2008 16:49 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Matějovský si zahraje Premier League

PRAHA Na rozdíl od sparťana Zdeňka Pospěcha, kterému nakonec angažmá v německém Wolfsburgu nevyšlo, si Marek Matějovský fotbal v zahraničí zahraje. Český reprezentant přestoupil z Mladé Boleslavi do anglického Readingu, s nímž podepsal smlouvu na 3,5 roku.

Šestadvacetiletý záložník dosud působil pouze v českých klubech. Jeho přestup se přetřásal už od léta, ale v prosinci se zájem zahraničních klubů výrazně zvýšil. Mluvilo se o zájmu bundesligových účastníků, ale nakonec mohl nejlépe splnit finanční podmínky Středočechů třináctý celek anglické ligy.

Kluby přestupovou sumu nezveřejnily. Britská média tvrdí, že se pohybuje kolem milionu liber, ovšem reálné odhady jsou vyšší. "Měl jsem takovou dohodu s Mladou Boleslaví; všichni hráčští agenti měli stejnou možnost mě zastupovat - zajistit mi odpovídající zahraniční angažmá. S přestupem jsem spokojen, jdu do nejlepší ligy světa. Děkuji tímto dosavadnímu klubu i agentuře Sport Invest, která mě tímto začíná nyní zastupovat," řekl Matějovský těsně před tím, než nasedl s rodinou do letadla směr Londýn.

Matějovský byl v Anglii už během minulého týdne na zdravotních testech, kontrakt byl předjednán a dnes už generální ředitel Mladé Boleslavi Josef Dudek pouze podepsal smlouvu, která postup zpečetila.

Záložník začínal s fotbalem ve Staré Boleslavi, přes Brandýs nad Labem se dostal ve třinácti letech do Mladé Boleslavi. Odtud odešel pouze jednou - v letech 2000 až 2002 hostoval v Jablonci. V domácí nejvyšší soutěži odehrál 104 zápasů a vstřelil sedm branek. V reprezentaci debutoval loni v únoru v Belgii, od té doby nasbíral sedm startů a také jeden gól, který vstřelil při říjnové kvalifikaci v Německu. 

Lidovky.cz