Pondělí 11. prosince 2023, svátek má Dana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Mazoch leží v umělém spánku v Krakově

Sport

  13:32
KRAKOV - Český skokan na lyžích Jan Mazoch, který měl v sobotu těžký pád při závodu Světového poháru v Zakopaném, byl v noci převezen do nemocnice v Krakově. Jednadvacetiletý reprezentant zůstává v umělém spánku, jeho stav je podle lékařů stabilizovaný.

Záchranáři odvážejí českého skokana Jana Mazocha, který se zranil při závodě v polském Zakopanem. foto: CZAREK SOKOLOWSKIČTK

"Je v umělém spánku, všechny jeho životní funkce jsou zajištěny s pomocí léků," uvedla mluvčí krakovské nemocnice Anna Niedzwiedzká. Očekávání lékařů, že se přes noc Mazochův stav zlepší, se nenaplnila. Český skokan proto možná zůstane v umělém spánku delší dobu kvůli dalším vyšetřením. O všem rozhodne dnešní další tomografické vyšetření.

Mazoch má podle sobotních informací Mezinárodní lyžařské federace FIS zhmožděnou levou část hlavy. Poranění hlavy potvrdil z Polska i kouč Jakub Jiroutek. "Honza je v umělém spánku, ale nemá žádné zlomeniny ani vnitřní zranění," řekl Jiroutek. Lékaři podle jeho slov nechystají žádný operační zákrok.

V pondělí by měl být Mazoch převezen do pražské nemocnice ve Střešovicích. Uvedl to Mazochův manažer Jan Baier s tím, že na přání jeho rodiny nebudou zveřejňovány bližší informace o zdravotním stavu vnuka legendárního Jiřího Rašky.

Autor: