Sobota 27. listopadu 2021, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Mazoch se poprvé od pádu objevil na můstku

Sport

  16:00
PRAHA - Jan Mazoch se poprvé od těžkého pádu v Zakopaném vrátil na skokanské můstky. Na utajovaném místě v zahraničí odskákal několik pokusů na malém můstku s konstrukčním bodem K-60.

Pád Jana Mazocha při lednovém závodu v Zakopaném. foto: Adam JastrzebowskiČTK

"Honza se cítí dobře, byl to další krok a zdolání postupného cíle na dlouhé cestě zpět," uvedl v tiskové zprávě skokanův manažer Jan Baier.

Jednadvacetiletý Mazoch se spustil z můstku poté, co v závěru minulého týdne navštívil areál v Zakopaném během závodů letní Grand Prix a také nemocnici v Krakově, kde na začátku roku bojoval deset dní o život.

"Návštěva závodů v Zakopaném pro něho byla velmi motivující a dodala mu ještě více odhodlání," uvedl Baier. Mazochův návrat ke skokům sledoval na dálku s velkým očekáváním i jeho slavný dědeček Jiří Raška, olympijský vítěz z Grenoblu 1968.

"Věděl jsem, že skočí v tomto týdnu, a byl jsem z toho docela nervózní. Ale jsem rád, že
už to má za sebou a je zase skokanem," řekl Raška serveru týden.cz.

Sám zažil podobnou zkušenost. "Na můstek jsem se po pádu vracel až po několika měsících. Tehdy kvůli mně postavili ve Frenštátu můstek a já ho musel takzvaně zajet. Člověk je sice trochu vyklepaný, ale ty pohyby se nezapomínají," uvedl Raška.

Mazoch upadl 22. ledna v druhém kole závodu Světového poháru v Zakopaném poté, co ho srazil silný poryv větru. Kvůli neregulérním podmínkám bylo později druhé kolo zrušeno a skokan Dukly Frenštát dosáhl paradoxně díky 15. místu nejlepšího výsledku v kariéře.
Autoři: ,

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Konec podzimní nudy: Zkraťte si čekání na Ježíška v BRuNO family parku
Konec podzimní nudy: Zkraťte si čekání na Ježíška v BRuNO family parku

Víte, jaký je rozdíl mezi slovy zábavní a zábavný? V případě BruNO family parku v Brně rozhodně žádný! Vydejte se spolu s námi do zábavního parku,...

Mohlo by vás zajímat