Úterý 16. srpna 2022, svátek má Jáchym
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

McEnroe: Lendl má Murraymu co nabídnout

Sport

  12:54
SYDNEY - Legendárního amerického tenistu Johna McEnroea překvapilo, že se jeho někdejší rival Ivan Lendl stal trenérem Brita Andyho Murrayho. Ačkoliv Lendl nikdy nepatřil k McEnroeovým oblíbencům, známý bouřlivák připustil, že spolupráce s nejúspěšnějším českým tenistou všech dob by mohla pro Murrayho znamenat výkonnostní posun.

Ivan Lendl. foto: ČTK

"Rozhodně jsem něco takového nečekal. Absolutně jsem netušil, že by měl Lendl zájem někdy trénovat," řekl novinářům v Adelaide McEnroe. "Nerad oceňuji Lendlovy kvality, ale bezpochyby má co nabídnout," dodal McEnroe, který je známý tím, že jej s vítězem osmi grandslamových turnajů Lendlem nepojí zvlášť přátelský vztah.

John McEnroe

John McEnroe.

Je bývalá světová tenisová jednička. Dvaapadesátiletý Američan je trojnásobný vítěz Wimbledonu a US Open. Celkem získal 97 titulů ve dvouhře a 70 ve čtyřhře.

Murray, v současnosti čtvrtý hráč světa, oznámil spolupráci s Lendlem na Silvestra. Věří, že pod jeho vedením konečně dosáhne na grandslamový titul.

Zatím byl "jen" třikrát ve finále. Turnajových prvenství má na okruhu ATP 22, to poslední získal o víkendu v Brisbane právě už pod Lendlovým dohledem.

"Murray potřeboval udělat něco neočekávaného, aby opět nastartoval svoji kariéru, a s novým trenérem se mu to opravdu může podařit," komentoval Murrayho rozhodnutí McEnroe. A připomněl, že kariéry talentovaného Brita a Lendla mají jeden společný fakt. "Lendl do čtyřiadvaceti nevyhrál žádný grandslam a Murraymu je čtyřiadvacet let, pokud se nemýlím. Budu tuhle dvojici se zájmem sledovat, jak se jim povede," uvedl sedminásobný grandslamový vítěz.

Autoři: ,

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 7. soutěžním týdnu?
Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 7. soutěžním týdnu?

Léto venku s eMiminem je tady! Každý týden budeme soutěžit o fantastické ceny v celkové hodnotě 298.000 Kč. Sdílejte své letní zážitky, hodnoťte...

Mohlo by vás zajímat