Čtvrtek 5. srpna 2021, svátek má Kristián
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

McEnroe: Lendl má Murraymu co nabídnout

Sport

  12:54
SYDNEY - Legendárního amerického tenistu Johna McEnroea překvapilo, že se jeho někdejší rival Ivan Lendl stal trenérem Brita Andyho Murrayho. Ačkoliv Lendl nikdy nepatřil k McEnroeovým oblíbencům, známý bouřlivák připustil, že spolupráce s nejúspěšnějším českým tenistou všech dob by mohla pro Murrayho znamenat výkonnostní posun.

Ivan Lendl. foto: ČTK

"Rozhodně jsem něco takového nečekal. Absolutně jsem netušil, že by měl Lendl zájem někdy trénovat," řekl novinářům v Adelaide McEnroe. "Nerad oceňuji Lendlovy kvality, ale bezpochyby má co nabídnout," dodal McEnroe, který je známý tím, že jej s vítězem osmi grandslamových turnajů Lendlem nepojí zvlášť přátelský vztah.

John McEnroe

John McEnroe.

Je bývalá světová tenisová jednička. Dvaapadesátiletý Američan je trojnásobný vítěz Wimbledonu a US Open. Celkem získal 97 titulů ve dvouhře a 70 ve čtyřhře.

Murray, v současnosti čtvrtý hráč světa, oznámil spolupráci s Lendlem na Silvestra. Věří, že pod jeho vedením konečně dosáhne na grandslamový titul.

Zatím byl "jen" třikrát ve finále. Turnajových prvenství má na okruhu ATP 22, to poslední získal o víkendu v Brisbane právě už pod Lendlovým dohledem.

"Murray potřeboval udělat něco neočekávaného, aby opět nastartoval svoji kariéru, a s novým trenérem se mu to opravdu může podařit," komentoval Murrayho rozhodnutí McEnroe. A připomněl, že kariéry talentovaného Brita a Lendla mají jeden společný fakt. "Lendl do čtyřiadvaceti nevyhrál žádný grandslam a Murraymu je čtyřiadvacet let, pokud se nemýlím. Budu tuhle dvojici se zájmem sledovat, jak se jim povede," uvedl sedminásobný grandslamový vítěz.

Autoři: ,

LETNÍ SOUTĚŽ: Sdílejte svoje tipy na výlety i ve 4. týdnu a hrajte o krásné ceny
LETNÍ SOUTĚŽ: Sdílejte svoje tipy na výlety i ve 4. týdnu a hrajte o krásné ceny

Vítejte ve 4. týdnu letní soutěže. I v tomto týdnu vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi, hodnoťte výlety ostatním a vyhrajte jednu z 10 týdenních...

Mohlo by vás zajímat