23. dubna 2016 18:30 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

McGregor nekončí, liga ho na UFC 200 nechce. Diaz: Nikoho jiné ale zbít nechci

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Conor McGregor v zápase s Natem Diazem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Conor McGregor v zápase s Natem Diazem. | foto: Reuters

LAS VEGAS/REYKJAVÍK Jak se dalo čekat, irská hvězda elitní ligy ultimátních zápasů UFC - Conor McGregor - do důchodu v sedmadvaceti letech nezamířila. Jenže ani tak vedení soutěže neuvažuje o jeho zařazení na kartu velké červencové show s pořadovým číslem 200.

Ten tweet otřásl zemí více, než kdy složil během třinácti vteřin Josého Alda a stal se šampionem UFC v pérové váze. „Rozhodl jsem se odejít do důchodu mladý. Díky za peníze. Chytím vás později!“

170 tisíc retweetů a 140 oblíbených z této krátké zprávičky udělaly během chvíle tu nejrychleji se šířící v historii twitteru. Dana White, šéf UFC, k tomu ale pouze suše pronesl, že pokud chce McGregor skončit, je to jeho rozhodnutí.

Následně liga vydala vysvětlení, proč stála sedmadvacetiletého Ira z obří karty UFC 200, kde se měl v hlavním zápase večera utkat 9. července v odvetě s Američanem Natem Diazem, který na začátku března ukončil jeho neporazitelnost v nejslavnější lize světa.

MCGREGOR NA UFC 200 NEBUDE

Zásadní informace ze setkání účastníku letní show s vrcholem v podobě UFC 200 s novináři je následující: Conor McGregor na ni zápasit nebude. Oznámil to šéf ligy Dana White.

„Každý, kdo za nás v posledních šestnácti letech bojoval moc dobře ví, že má hodně manévrovacích možností. Ale zároveň musíte podporovat své zápasy, chodit na tiskovky, dělat reklamy. Je to součástí práce bojovníka,“ nechal se slyšet White, který u toho demonstrativně ukazoval nalevo vedle sebe, kde zelo McGregorovo místo prázdnotou.

Tomu se nechtělo cestovat do Las Vegas, v rámci propagace odvety s Natem Diazem byl ochotný se zúčastnit pouze setkání s novináři v New Yorku. A to mu údajně vedení UFC mělo nabídnout, že během propagačních příprav s ním bude cestovat celý jeho kemp se vším, co k němu patří. Není tajemstvím, že McGregor se připravuje dlouhodobě na Islandu.

„Hodně lidí mne kritizuje za to, že jsme Conorovi hodně ustupovali. A mají pravdu, Conor ale umí hodně věcí urychlit, umí prodávat zápasy. To je ten důvod. Mám Conora rád, vážím si ho coby bojovníka, ale všechno má své hranice,“ dodal White.

Ten ale bude muset řešit, koho nasadí do hlavního souboje UFC 200. I přes vzájemné úsměvy totiž na zmíněné tiskovce Nate Diaz zopakoval, že nehodlá bojovat s nikým jiným než McGregorem. „Přišel jsem se utkat s ním, nikdo jiný mne nezajímá. Budu se připravovat i nadále na Conora a pokud ten zápas nebude, tak si holt na 9. července vezmu dovču,“ pronesl výstřední Američan.

Vzápětí si rýpl do prohlášení irské hvězdy, který v něm mimo jiné tvrdil, že vydělal UFC za osm měsíců 400 milionů dolarů. „Hmm, to je hezké, ale já ho naopak do zadku,“ opět ukázal svoji bezprostřednost Diaz.


V zámoří se již spekuluje, že jeho s McGregorem by mohli v červenci nahradit v hlavním taháku večera Jon Jones a Daniel Cormier. Ti se měli v očekávané odvetě utkat už v noci na neděli, zraněného šampiona polotěžké váhy (Cormier) ale nakonec musel nahradit Ovince St. Preux.

Tyto spekulace ostatně přiživil i sám Jones, který je mnohými považován za možná nejlepšího bojovníka historie. „Jsem připravený nastoupit na jejich místo. Bylo by mi ctí. Budu rád prvním zápasníkem, který se představí na UFC 100 i 200,“ dodal stále teprve osmadvacetiletý Jones, který na zmíněné akci porazil 11. července 2009 ve druhém kole gilotinou Jaka O'Briena.

Všem ale bylo jasno, že tohle ještě není konec. Že si vše žádá další vysvětlení. A to přišlo. „Snažím se dělat svoji práci a tou je zápasení. Platí mě za duely. Neplatí mě za promování zápasů. Příliš jsem se věnoval promování a zanedbal jsem zápasení. Jednou přijde čas, kdy si uvědomíš, že musíš přestat rozdávat letáky a vrátit se zpátky do tréninku,“ začíná obří McGregorův status na facebooku.

„50 světových Tour, 200 tiskových konferencí, 1 milion rozhovorů, 2 miliony fotografování a nakonec to všechno skončí tím, že koukám do objektivu kamery, kde vidím svoji porážku, a nemyslím na nic jiného, než na mojí nedostatečnou přípravu a spoustu rozptýlení, která k ní vedly. Na nic jiného jsem v ten okamžik nemyslel. Je na čase, abych se vrátil a žil svůj život. Jediné, co teď potřebuji, je se věnovat sám sobě,“ pokračuje v rozsáhlé „slohovce“.

Mimochodem tu do této doby (11. hodina v pátek dopoledne) – tedy zhruba za 18 hodin – sdílelo 260 tisíc lidí a lajk ji dalo na 700 tisíc fanoušků. A co se v ní píše dále?

„Sedět v autě na cestě do nějakého Connecticutu, nebo kamkoliv jinam, jen abych tam mluvil v nějaké show, která je stejně každému u prdele, mě nedostalo tam, kde jsem. Mluvit s nějakou ženskou, které je v hloubi duše úplně jedno, co dělám a pouze tajně doufá, že si tak její malá úzká prdel pomůže k navýšení platu. Ok, nemám s tím také problém, stejně jste si všichni na mě nahrabali peníze. Ale teď se chci soustředit sám na sebe,“ rýpne si do ranní show v Americe.

„Přicházím, abych se pomstil. Cestoval jsem s celým týmem do Portugalska a na Island, abych provedl změny v přípravě a opravil chyby, kterých jsem se dopustil s váhou a kardio-cvičením. Se správnou změnou a přístupem dokončím to, co jsem začal v posledním zápase. Rozdáváním letáku toho nedocílím. Vždy budu hrát tuhle hru a lépe než kdokoliv jiný, ale teď co jsem prohrál jsem zažádal o trochu prostoru, abych mohl trénovat a soustředit se,“ pokračuje.

„Nezanevřel jsem na všechny mediální akce, chci jen malou změnu. Bylo mi to ale odmítnuto. Do propagace tohoto galavečera se údajně investovalo 10 milionů dolarů. Takže z dobré vůle jsem jim zachránil těch 10 milionů a ještě jim ztrojnásobil zisky. A to vše jedním tweetem. Nechte si těch 10 milionů a propagujte jiná líná prasata, co to potřebují. Moje show jsou dobrá. Teď se ale musím izolovat. Stojí teď přede mnou větší, vyšší a těžší zápasník. Na tenhle zápas se musím pořádně připravit. Tentokrát nemohu tancovat tak, jak by se vám to líbilo milá UFC.“

Následuje popíchnutí jeho plánovaného soupeře Nata Diaze: „Je na čase, aby teď tancovaly jiné opičky. To já jsem vás dostal všechny až sem. Diaz teď vypadá na pódiu hodně dobře. Tak ho hoďte před kamery, ať se ukáže. Minule měl z pekla štěstí, protože se k výdělku dostal jako slepý k houslím. To já měl za sebou už všechny ty tiskovky, rozhovory a focení než se Rafael Dos Santos zranil.“

Zároveň připomíná, že neodmítl všechny mediální akce. Jen se mu nechce z Evropy cestovat až na západní pobřeží do Las Vegas, kde má tento víkend všechno odstartovat. Vlastně už v pátek večer českého času.

„Teď dělám jen to, co potřebuji já sám. Je na čase, abych byl sobecký a věnoval se znova pouze tréninku. To je jediný způsob, který teď chci a o co žádám. Myslím si, že 400 milionů dolarů, které jsem celé společnosti za poslední tři galavečery během 8 měsíců vydělal, je dost na to, abych dostal trochu více prostoru. Na UFC 200 jsem pořád připraven. Nabízím se, že odcestuji do New Yorku na plánovanou velkou tiskovou konferenci a pak se vrátím abych trénoval.“

Na závěr dodává: „Bez žádného rozptylování. Pokud jim to není dost nebo mají pocit, že si to nezasloužím, tak pak nevím, co na to říct. A ještě jeden malý vzkaz pro USADA (Americký antidopingový výbor) a UFC: NEKONČÍM!“

Zatímco od USADA se žádná reakce nečekala a ani nečeká (McGregor vlastně ani neskončil, takže o nějaké případné pauze kvůli zařazení do antidopingového programu nemůže být řeč), od UFC pochopitelně ano. Došlo na ní během velké tiskovky v předvečer UFC 197.

  • 1Diskuse


Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky