Čtvrtek 29. července 2021, svátek má Marta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

McLaren vrací Ferrari úder

Sport

  17:29
BUDAPEŠŤ - Spor mezi McLarenem a Ferrari, dvěma aktuálně nejlepšími stájemi F1, se přiostřuje. Šéf McLarenu Ron Dennis obvinil italský tým z porušení pravidel při úvodním závodu sezony Velké ceně Austrálie. Ferrari dříve britskou stáj obvinilo ze špionáže.
Stáj McLaren (ilustrační foto).

Stáj McLaren (ilustrační foto). foto: ROLAND WEIHRAUCH AFP

Dennis adresoval obvinění v dopise prezidentovi Italské automobilové federace Luigimu Macalusovi a kopii poslal i prezidentovi Mezinárodní automobilové federace FIA Maxi Mosleymu a šéfovi Ferrari Jeanu Todtovi.

Podle šéfa McLarenu jel v březnovém závodě vítězný vůz Kimiho Räikkönena s nepovolenou součástkou na podvozku. "V zájmu sportu se McLaren rozhodl neprotestovat proti výsledkům australské Grand Prix, i když se zdálo být jasné, že Ferrari získalo nespravedlivou výhodu," napsal Dennis.

Räikkönen označil toto tvrzení za nepravdivé. "Kdybychom neměli auto podle pravidel, byli bychom diskvalifikováni. Ron Dennis nemá pravdu," prohlásil bývalý jezdec McLarenu.

Autoři: ,

LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen
LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Sdílejte svoje oblíbená místa, hodnoťte tipy ostatních, hrajte o...