24. října 2007 21:30 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

McLaren zaplatí jen polovinu pokuty

Stáj McLaren Mercedes.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Stáj McLaren Mercedes. | foto: ČTK

PAŘÍŽ Stáj formule 1 McLaren za špionážní aféru nakonec z rekordní pokuty 100 milionů dolarů sama zaplatí polovinu. Informovala o tom Mezinárodní automobilová federace FIA. Peníze budou rozděleny mezi národní svazy a použity na zvýšení bezpečnosti při závodech.

Konečná výše pokuty mohla být vyčíslena až po skončení šampionátu, který vyvrcholil v neděli v Sao Paulu. Část pokuty totiž představovala zisk McLarenu za umístění v Poháru konstruktérů.

V něm sice tým přišel kvůli špionáži o všechny body, bez odečtu by v něm však obsadil druhé místo. Za něj by od pořadatele seriálu dostal na prémiích necelých 50 milionů dolarů, o které rovněž přišel. Nyní musí doplatit zbytek ze stomilionové pokuty.

"Na základě rozhodnutí Světové rady motoristického sportu ze 13. září bude suma kolem 50 milionů dolarů zaplacena na konto FIA v prosinci," uvedlo dnes vedení federace.

McLaren byl potrestán za to, že získal dokumenty s tajnými daty o vozech konkurenčního týmu Ferrari, který nakonec opanoval jak Pohár konstruktérů, tak šampionát jezdců díky vítězství Fina Kimiho Räikkönena.
ČTK

Najdete na Lidovky.cz