Pondělí 5. prosince 2022, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nejvíce lidí sledovalo výkon Emmons, lákal i Hradilek

Sport

  7:00
PRAHA - Finálovou jízdu kajakáře Vavřince Hradilka, který ziskem stříbra vybojoval na olympijských hrách v Londýně pro českou výpravu první medaili, vidělo ve středu na programu ČT4 celkem 329 000 lidí.

Kateřina Emmons foto: Reuters

"Nejsledovanějším olympijským výkonem tak zůstává finále střelkyně Kateřiny Emmons, kterou na stejném programu zhlédlo v sobotu 412 000 diváků," sdělila mluvčí České televize Michaela Fričová.

Z přenosů na ČT2 byla v období od 28. července do 1. srpna nejsledovanější tenisová dvouhra Petry Kvitové s Číňankou Pcheng Šuaj, která přilákala k obrazovkám 257.000 diváků. Kvitová ve čtvrtek prohrála ve čtvrtfinále s Ruskou Marií Kirilenkovou a na olympiádě skončila. Finále naopak budou hrát deblistky Lucie Hradecká s Andreou Hlaváčkovou.

Vedle tenisu se na ČT2 těší oblibě také plážový volejbal a basketbal žen. Vítězný zápas českých basketbalistek s chorvatským týmem vidělo ve středu 255 000 lidí. Na ČT4 jsou nejpopulárnější střelba, vodní slalom a přenosy z plaveckého bazénu.

Přenosy olympijských her v rámci obou programů v období od soboty do středy zasáhly 4,65 milionu diváků starších 15 let. Zásahem se míní sledování po dobu alespoň tří minut. Výkony olympioniků lze sledovat také na webu www.loh.cz, který od soboty do středy zaregistroval zhruba 1,7 milionu návštěv.

ČTĚTE TAKÉ:

Olympiáda zvýšila návštěvnost sportovního zpravodajství i na dalších internetových serverech. Například specializovaný web Sport.cz během olympijského dění zaznamenal růst návštěv o 88 až 122 procent.

"Podle toho, jak to vypadá z dosavadních čísel, by mohl být letošní srpen co do návštěvnosti silnější než třeba loňský květen, kdy běželo MS v hokeji. Doposud byl květen zatím nejsilnější měsíc k návštěvnosti za poslední dva roky," uvedla mluvčí Seznamu.cz Irena Zatloukalová. Zatímco průměrný pracovní den v červenci měl Sport.cz 1,66 milionu zobrazení, v době olympiády to je 3,7 milionu. O víkendech počet zobrazení stoupl z 1,55 milionu na 2,9 milionu.

Autoři: ,

Mohlo by vás zajímat