7. prosince 2012 14:53 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Měl nevšední talent, nadějného atleta ale zabila láska. K motorce

Jan Mazanec | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jan Mazanec | foto: Archiv Jana Mazance staršího

Ta zpráva se rozšířila téměř takovou rychlostí, jakou se řítil po atletické dráze. Jan Mazanec, nevšední talent, který se v roce 2002, v devatenácti, na ME v Mnichově podílel na čtvrtém místě čtvrtkařské štafety a pro něhož byla atletika vším. Vedle rychlosti na dráze se zamiloval i do své zlaté hondy. Měl ji pár měsíců, když se před třemi a půl lety na silnici z Kdyně do Domažlic při předjíždění střetl s vozem odbočujícím vlevo. Přednímu českému sprinterovi bylo šestadvacet.

Vyšel speciál LN 101 pohnutých osudů

Nový magazín LN - 101 pohnutých osudů.

V neděli 12. července 2009 odpoledne se měli sejít u kamaráda v Domažlicích, že se společně projedou na motorkách. Mazanec vyrážel z Nové Vsi u Kdyně a Martin Houdek, jeden z jeho nejbližších přátel, zase z Němčic, což je kousek stranou.

"U kamaráda jsem byl dřív. Honzík to za čtvrt hodiny musel stihnout, jenže pořád nezvonil. Když to trvalo dalších deset minut, došlo mi, že je něco špatně," líčí Houdek, Mazancův vrstevník a dlouholetý tréninkový parťák, který za prvoligový AC Domažlice stále běhá 110 metrů překážek.

Skočil na motorku a jel kamarádovi naproti.

"Když jsem pak viděl z dálky hasiče a záchranku, tušil jsem, co se stalo," hlesne.

Díl seriálu Pohnuté osudy můžete dočíst v sobotním vydání Lidových novin.

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.