22. června 2011 20:42 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Měl pověst Pollertova nástupce. Zemřel v autě

Přemysl Vlk | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Přemysl Vlk | foto: Šimon , Lidové noviny

PRAHA Inspiraci pro design své kánoe objevil nejspíš v zoologické zahradě. Pár stovek metrů od umělého kanálu pro vodní slalom v pražské Troji. Bílá, černá, bílá, černá. Tak se střídaly pruhy na palubě jeho kánoe – zebry. Přemysl Vlk s ní dokázal navzdory svému mládí mezi peřejemi, válci a vracáky tancovat podobně úžasně jako olympijský šampion Lukáš Pollert a odborníci ho na začátku nového tisíciletí pasovali na jeho nástupce.

Jenže pak z ničeho nic jeho ani ne jednadvacetiletý život ukončila jednu letní neděli nad ránem autohavárie na trase Mníšek pod Brdy –

Vychází speciál LN 101 pohnutých osudů

Čísovice.

Česká reprezentace onoho 13. července roku 2003 zrovna krotila řeku Sávu ve slovinském Tacenu při závodech Světového poháru, když mezi rej kajaků a kánoí přilétla z domova smutná zvěst. Přemysl Vlk a Daniel Vladař nepřežili náraz vozu Škoda Felicia do stromu. Řidič auta, jímž byl, jak později policisté uvedli, Vlkův kamarád, nezvládl levotočivou zatáčku a resumé znělo drsně – životy dvou vynikajících kanoistů vyhasly.

Šéftrenér české reprezentace Jiří Pultera si v souvislosti se zmíněnou smutnou událostí vybavuje i jeden zajímavý podtext. "Přemek se pár týdnů před touhle autohavárií přetahoval se Standou Ježkem v domácích nominačních závodech o poslední třetí místo, zaručující v kategorii C1, tedy singlů, poslední místo v reprezentaci," vzpomíná Pultera. "Kdyby tehdy Přemek doma nezůstal a odjel s reprezentací do Tacenu, tahle věc by se nestala…"

Advantage Consulting, s.r.o.
HTML/JAVASCRIPT DEVELOPER (30 - 45 000 Kč)

Advantage Consulting, s.r.o.
Plzeňský kraj
nabízený plat: 30 000 - 45 000 Kč