Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Měli jsme sportovní smůlu

Sport

  10:50
PRAHA - S fotbalisty Bohemians 1905 prolétl trenér Zbyněk Busta (41) během tří let z třetí ligy až mezi elitu. V probíhající sezoně nejvyšší soutěže ale prožíval s Klokany nejméně úspěšné období. S vedením aktuálně posledního klubu v ligové tabulce se proto včera dohodl na ukončení spolupráce. Mužstvo povede v závěrečných šesti kolech dosavadní Bustův asistent Michal Zach.

Busta odchází ze všech funkcí v Bohemians. foto: ČTK

Po prohře v Českých Budějovicích jste minulý týden nabízel rezignaci. Vedení ji nepřijalo. Proč je po nedělní remíze s Kladnem zase všechno jinak?
To je otázka spíš pro vedení klubu a majitele. Něco se už projednalo minulý týden. Po Kladnu se názor zase trochu změnil.

Kdybyste tedy porazili Kladno, zůstal byste ve funkci?
Asi určitě.

Kde vidíte příčiny současného postavení týmu?
Nechci se vymlouvat na sportovní smůlu, ale... Na jaře jsme byli ve třech, čtyřech zápasech blízko vítězství. Kdyby se to povedlo, asi bychom byli zachráněni. Scházely minuty.

Nedoplatili jste na skutečnost, že Bohemka vyletěla nahoru příliš rychle?
Rychlá cesta to byla, nepočítali jsme s ní, ale bránit jsme se jí také nechtěli. Je pravda, že po sportovní stránce jsme trochu předběhli dobu.

Jak vidíte vyhlídky Bohemians na záchranu?
Šance tady určitě je. Mužstvo má svoji tvář a výkonnost. Může ještě překvapit a ligu zachránit.

Na co budete z právě skončeného angažmá vzpomínat nejradši?
Každá soutěž tu měla svoje kouzlo. Hezký byly začátky. Přišli jsme na stadion po konkursu a nenašli tam vůbec nic. Vzpomínám pochopitelně rád na postup z druhé ligy. A ani první ligu neberu se smutkem, protože to pro mě byla velká zkušenost.

Autor:

Single máme s miminkem ze spermabanky: Jak to funguje?
Single máme s miminkem ze spermabanky: Jak to funguje?

Zuzana Bergrová, bývalá vrcholová sportovkyně, si pro svého syna doběhla do spermobanky. O životě single mámy píše úspěšný blog „Plody dna: Příběhy...