Jednatřicetiletý Rus, který má na kontě dvě celková prvenství ve španělské Vueltě, porazil na trati mezi Sestri Levante a Riomaggiore o 20 sekund druhého Američana Leviho Leipheimera. Tomu patří v průběžné klasifikaci třetí příčka se ztrátou 40 sekund na Meňšova.
Člen stáje Rabobank věnoval vítězství v časovce svému týmovému kolegovi Pedru Horillovi, který po sobotním děsivém šedesátimetrovém pádu do rokle leží v nemocnici v Bergamu. "Měl strašnou smůlu. Doufám, že bude brzy zpátky," řekl Meňšov na adresu španělského jezdce, který byl několik hodin po pádu v kómatu.
"Dneska to byla jedna z nejdůležitějších etap v závodu. Je to důležitý krok v boji o celkové vítězství, ale ještě není nic rozhodnuto. Další těžké etapy ještě přijdou," uvedl ruský jezdec, jenž vyhrál už pátou etapu v Dolomitech. Di Luca, jenž nepatří k silným časovkářům, byl navzdory ztrátě růžového trikotu spokojen, protože jeho odstup na Meňšova není velký. "Jel výborně.
Já si vedl dobře. Bylo to nekonečné, v druhém stoupání jsem se trápil, ale jsem spokojený," prohlásil předloňský vítěz Gira. "Před námi jsou etapy, které mi sedí. Uvidíme." Slavný Američan Lance Armstrong dokončil časovku na třináctém místě s odstupem dvou minut a 26 sekund na vítěze. Na její start už ani nenastoupil olympijský vítěz a dvojnásobný mistr světa v časovce Švýcar Fabian Cancellara, jenž v celkovém pořadí ztrácel na nejlepší přes hodinu a 40 minut.
V pátek čeká peloton poměrně rovinatá etapa z Lido di Camaiore do Florencie dlouhá 176 km.