29. srpna 2014 14:13, aktualizováno  15:13 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Mercedes potrestal Rosberga za kolizi s Hamiltonem varováním

SOUPEŘI V JEDNOM TÝMU. Nico Rosberg (vlevo) a Lewis Hamilton se teď nemohou... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy SOUPEŘI V JEDNOM TÝMU. Nico Rosberg (vlevo) a Lewis Hamilton se teď nemohou... | foto: Reuters

PRAHA Stáj formule 1 Mercedes se rozhodla potrestat svého pilota Nica Rosberga za jím způsobenou kolizi s dalším jezdcem Mercedesu Lewisem Hamiltonem při VC Belgie. Udělila mu však pouze varování. Rosberg již v úterý ve své video zpovědi uvedl, že nebylo jeho úmyslem Hamiltona vyřadit ze závodu.

V pátek se však Rosberg za způsobení kolize s Hamiltonem omluvil, uvedl mluvčí stáje Mercedes.

Hamilton novinářům řekl, že Rosberg se na schůzce, jíž se zúčastnili oba jezdci a šéfové týmu Toto Wolff a Paddy Lowe, přiznal k tomu, že do britského jezdce narazil schválně, a přijal za svůj prohřešek zodpovědnost. „Následně se omluvil a vyslechl si důrazné varování,“ stojí v oficiálním prohlášení týmu Mercedes. Tvrději stáj jezdce trestat prý nebude.

ČTĚTE VÍCE

"Lewis a Nico chápou a přijímají pozici týmové jedničky a dvojky. Pravidlo číslo jedna zní: na trati nesmí dojít ke kontaktu,“ stojí dále v prohlášení.

Již v minulém týdnu automobilová federace FIA oznámila, že sama celý incident z Velké ceny Belgie řešit nebude a případné vyšetřování ponechá čistě na stáji Mercedes.

V ČELE. Piloti mercedesu Lewis Hamilton a Nico Rosberg ve Velké ceně Belgie...

V ČELE. Piloti mercedesu Lewis Hamilton a Nico Rosberg ve Velké ceně Belgie...

„Na schůzce jsme si jasně vyříkali, že žádný další incident tolerován nebude. Přesto necháváme jezdcům volnost v tom, aby se poprali o titul mistra světa. Lewis i Nico jsou naši jezdci a my jim věříme,“ uzavřela oficiální prohlášení v pátek stáj Mercedes.

V čele seriálu mistrovství světa je Nico Rosberg s 29 bodovým náskokem právě před Hamiltonem. Do konce sezóny zbývá sedm závodů, nejbližším je Velká cena Itálie v Monze, která se pojede 5.-7. září.

okaOndřej Kopřiva

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz