Pondělí 5. prosince 2022, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Mezinárodní paralympijský výbor suspendoval Rusko a Bělorusko

Slavnostní zakončení paralympijských her v Pekingu. foto: AP

Mezinárodní paralympijský výbor IPC kvůli vpádu ruských vojsk na Ukrajinu suspendoval národní paralympijské výbory Ruska a jeho spojence Běloruska. IPC o pozastavení členství obou výborů rozhodl po tříhodinové debatě na mimořádném valném shromáždění v Berlíně.
  22:29

Při hlasování bylo pro suspendaci 64 členů, 39 bylo proti a 16 se zdrželo. Český paralympijský výbor na Facebooku uvedl, že pro návrh svazy vyloučit hlasoval i předseda ČPV Zbyněk Sýkora.

Pokud Rusko a Bělorusko neuspějí s případným odvoláním proti pozastavenému členství, budou suspendovány minimálně do příštího valného shromáždění, jež se bude konat ve čtvrtém čtvrtletí příštího roku.

Handicapovaní sportovci Ruska a Běloruska nesměli startovat na letošních paralympijských hrách v Pekingu, jež začaly pouhých deset dnů po napadení Ukrajiny. IPC je chtěl původně na hry pustit pod neutrální vlajkou, po řadě protestů své rozhodnutí ale brzy změnil.

Autoři: ,

Jak neztloustnout po křupkách? Vyhrajte degustační sadu červíků WormUP
Jak neztloustnout po křupkách? Vyhrajte degustační sadu červíků WormUP

Honí vás mlsná? Co místo bramborových chipsů sáhnout po červících? Budete se divit, ale takhle pochoutka se skvěle hodí pro narozeninové oslavy,...

Mohlo by vás zajímat