22. května 2015 20:28 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

První zpráva za půl roku. Michael dělá pokroky, říká Schumacherova manažerka

MIchael Schumacher. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy MIchael Schumacher. | foto: ČTK/AP

Není to zpráva, která by znamenala nějaký zásadní posun v léčbě Michaela Schumachera. Na druhou stranu je to po víc než půl roce oficiální informace, která přišla z jeho okolí. "Jsme rádi, že můžeme říct, že i nadále dělá (Michael) pokroky," uvedla jeho manažerka Sabine Kehmová.

Ta už od osudného pádu na lyžích z prosince 2013, po kterém Schumacher dlouho bojoval o život, za jezdcovu rodinu na veřejnosti hovoří. 

Teď ale o sedminásobném šampionovi dlouho nebyly žádné informace, až v pátek Kehmová promluvila ve videorozhovoru, který zveřejnil výrobce hodinek a jeden ze sponzorů F1.

A v něm Kehmová kromě již zmíněných slov říká: „O zlepšení mluvím vždy s ohledem na vážnost zranění, která utrpěl. Samozřejmě bude potřeba ještě hodně času, ale jsme rádi, že společně bojujeme.“

Jak je na tom? Před nemocnicí se schází Schumacherovi fanoušci.
Legendární německý pilot formule 1 Michael Schumacher na lyžích

Je jasné, že jde o velmi neurčité zprávy. A je jasné, že se - bohužel - jen těžko stane zázrak, po kterém by se Schumacher znenadání rychle zotavil.

Však už koncem loňského prosince, kdy to byl přesně rok od jezdcovy nehody, český neurolog Aleš Tomek popisoval takto: „Ukazuje se, že to pro něj dopadne špatně. Lidově řečeno se dá člověk udržet na přístrojích, ale žádné přístroje už nedokážou, aby dobře dopadl i mozek. Tam musíte mít štěstí, které on neměl. Klíčové jsou první týdny a měsíce.“

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!