Středa 5. října 2022, svátek má Eliška
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Český skokan Navrátil vyhrál závod na Krymu. Jeho účast odsoudil Rakušan i Olymp

Michal Navrátil v letu na MS v Budapešti. foto: ČSPS - Martin Sidorják iDNES.cz

Vyhrál, ale velkou radost z toho mít asi nebude. Nejznámější český skokan do vody z extrémních výšek Michal Navrátil vyvolal kritiku účastí v závodu v Sevastopolu na anektovaném Krymu. České úřady přitom před cestami na poloostrov varují.
  19:06

Navrátilovo počínání proto podle Deníku N odsoudily ministerstvo vnitra, svaz plaveckých sportů i Ukrajina. Rusko anektovalo její poloostrov v březnu 2014, většina světa to neuznává.

Navrátil pondělní nový závod z věže ve výšce 27 metrů, jehož se zúčastnilo 12 sportovců i z Ruska, Španělska, Polska, Brazílie či Kolumbie, vyhrál.

Ministerstvo vnitra se však bude jeho cestou zabývat, protože vicemistr světa v extrémních skocích do vody z roku 2017 je zaměstnancem jeho sportovního centra Olympu.

Michal Navrátil zakončil své působení na MS v Kazani exhibičním kouskem...

Nový ředitel Olympu Michal Volf o Navrátilově cestě na Ruskem okupované území nevěděl.

„Má nahlášenou řádnou dovolenou. Jako zaměstnavatel jsme ho na žádnou cestu nevyslali. Vůbec o tom nevím. Naše organizace jeho cestu nepřipravovala ani se na ní nepodílela“ řekl Volf Deníku N. Na otázky deníku Navrátil nereagoval.

Předseda výkonného výboru svazu plaveckých sportů Navrátilovu cestu odsoudil. „Nevěděli jsme o tom a budeme se tím zabývat,“ řekl Petr Ryška. Překvapený byl i ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). „Tohle nepovažuju za vhodné v době, kdy se Rusko snaží ukrást další kus svobodné Ukrajiny,“ podotkl.

Končící velvyslanec v Česku Jevhen Perebyjnis uvedl, že ukrajinské úřady skokana opakovaně upozornily, že porušuje jejich zákony a usnesení mezinárodních organizací. Cestu označil za nezákonnou s tím, že se jí bude Ukrajina detailně zabývat.

Autoři: ,

Puč v Kremlu? Vzpoura generálů? Už se řeší, kdo nahradí Putina

Premium Vzhledem k průběhu ruského vojenského dobrodružství na Ukrajině se začínají objevovat spekulace, že vláda Vladimira...

Bez jazyků i peněz. Čtyřicátnice svým cestováním „Za Kačku“ nakazila tisíce lidí

Premium Levně za posledních pár let navštívila čtyři světadíly, 45 zemí a 69 ostrovů. „Prachobyčejná“ Kateřina Ostrá z Blanska...

Tajemství ženského mokrého orgasmu odkryto. Pokus zjistil původ tekutiny

Premium Záhada to byla pro ženy, pro muže, pro vědecké kruhy. Squirting, ženský mokrý orgasmus, byl dlouho neznámou, včetně...

Mohlo by vás zajímat