Neděle 20. června 2021svátek má Květa 32 °C skoro jasno, občasné bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Minely Puskarčíkové? Rozjížděla to poprvé, musela si to osahat

Ondřej Rybář byl spokojen i s konečným sedmým místem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ondřej Rybář byl spokojen i s konečným sedmým místem. | foto: ČTK

Hochfilzen (Od našeho zpravodaje) Téměř dva týdny strávil na univerziádě v největším kazašském městě Almaty, kde měl na starosti biatlon. Ve středu večer se vrátil domů, aby hned na to vyrazil na jih do rakouského Hochfilzenu sledovat své svěřence na mistrovství světa. Viděl tak, jak Michal Krčmář dovezl smíšenou štafetu do cíle na sedmém místě. „Ve finále to není vůbec špatné,“ říká šéftrenér Ondřej Rybář.

O čem po závodě s českými novináři mluvil?

O sedmém místě
Vzhledem k tomu, že jsme byli po prvním úseku s minutovou ztrátou někde vzadu, tak to ve finále není vůbec špatné. Můžeme litovat toho, že jsme se nedostali do první šestky, Bimbo (Michal Krčmář) v cílové rovince bojoval jako lev, bohužel. Máme na kontě dvě trestná kola, přesto jsou za námi Norové, kteří měli silný tým. My jsme tím taky ukázali, že máme silný tým. Dokázali jsme závod pro diváka ještě zdramatizovat.

O vyrovnanosti štafet
Jak mužské, tak ženské štafety jsou hrozně vyrovnané. Zažil jsem poslední položku, kdy na ni přijelo i dvanáct štafet a ta vyrovnanost se ukázala i nyní. Vždyť jsou mezi nejlepšími i štafety s trestnými koly. Jak to pro nás vypadalo ne zrovna slibně, tak to nakonec ještě není špatné.

O prvním úseku Evy Puskarčíkové
Je to pro ni premiéra ve smíšené štafetě. Sice jezdí tu ženskou, ale tady se poměřovala s trochu jinými závodnicemi. Navíc ví, že ten mix má šanci na medaili. Bylo to otevření mistrovství světa, kdy je nervozita asi největší. Nebyla to pro ni lehká úloha, ale je to pro nás závodnice do budoucna a tuhle premiéru si odbýt musela.

O chybách na střelnici
Asi sama ví, co udělala špatně a jak měla s tou stojkou naložit. Jsou to pro ni cenné zkušenosti. Asi si mohla trochu jinak poradit s tím dobíjením, ale po bitvě je každý generál.

O skvělém výkonu Koukalové a zbytku týmu
Gábina jela skvěle, ale je to štafeta, v pátek to bude jiný závod, tak uvidíme, co předvede. Ani Eva s Bimbem a Ondrou neběželi špatně. Mistrovství světa začíná, budu rád, když ve sprintu budeme do desítky. Pokud to bude lepší? Pak se budeme se radovat.

Eva Puskarčíková na MS v Hochfielzenu.
Martin Fourcade se raduje z druhého místa pro štafetu Francie.

Co říkali Češi po štafetě

Eva Puskarčíková – předávala na 21. místě
Trochu se mi rozklepala kolena a přišlo mi, že čím déle tam stojím, tím je to horší. Proto jsem i dobíjecí rány střílela rychle. Běžecky jsem se cítila docela dobře, až na to poslední kolo, kdy to po dvou trestných kolech už moc nešlo. Snažila jsem se stáhnout, co se dalo, ale ke konci už mi bohužel došlo.

Gabriela Koukalová – předávala na 8. místě
Nechala jsem tam úplně všechno, i to, na co jsem neměla. Jsem hrozně zvědavá, jak pojedu zítra, protože si nedokážu představit, že pojedu další závod. Regenerace už u mě přece jen není tak rychlá. Snad se mi podaří dobře se vyspat a zítra budu použitelná.

Ondřej Moravec – předával na 5. místě
Všechny týmy jsou tady hrozně silné a vyrovnané. Jeden udělá chybu a druhý toho hned využije. Já jsem na obou položkách chyboval, což kdybych dal ve sprintu, určitě spokojený nejsem. Bylo to psychicky dost vyčerpávající. První kolo jsme jeli ve strašném tempu, i z toho pak na ležce pramenila ta chyba. Ale to jsou štafety. Nebyl to špatný závod, ale pokud chci uspět v individuálním závodu, musím být na střelnici úspěšnější.

Michal Krčmář – v cíli na 7. místě
Sedmé místo? Neurazí, ani nenadchne, je to takový normální výsledek. Mě hrozně mrzí, že jsem musel dvakrát vestoje dobíjet. Nebyl jsem rozklepaný, nebylo to tím, že bych se bál. Nevím, co jsem tam vymýšlel, ale štve mě, že jsem týmu dneska nedokázal pomoct.

Zapomenutý Čech třikrát přelstil gestapo. Francouzi mu dali válečný kříž

Vratislav Štůla po druhé světové válce nastoupil do služeb OSN. Dvacet let... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za války byl jedním z nejaktivnějších členů československého odboje ve Francii. Převáděl lidi přes hranici, z ilegality...

Nejsme Slované ani Germáni. Češi mají unikátní mix genetických profilů

Mnohé dávné pohanské zvyklosti přežívají dodnes, byť mají spíš kouzlo zábavného... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Čemu vlastně Slované věřili? Byli skutečně beránci? Či si libovali v krvavých rituálech a bojích jako Germáni? Čeho se...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Izraelský protiraketový systém Iron Dome ničí rakety odpálené z Gazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!