9. července 2011 12:28 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Mingův manažer: Jao kariéru ještě neukončil

Jao Ming | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jao Ming | foto: Reuters

PEKING Velký smutek prožívá Čína po zprávě, že její basketbalový a sportovní idol Jao Ming ukončil kariéru. Vzhledem k opakovaným zdravotním problémům s nohama, které 229 centimetrů vysoký pivot má, podle deníku Houston Chronicle už hrát nebude. Jeho manažer nicméně dnes v Pekingu upozornil, že Jao Ming oficiálně konec neoznámil a své stanovisko sdělí až 20. července v Šanghaji.

"Do té doby nic neřekneme a ani on sám zatím nic neřekl," uvedl hráčův manažer Čang Ming-ťi. Páteční zprávu amerického deníku však nedementoval.

"Nepopírám článek o odchodu, jen tvrdím, že žádný konec ještě neoznámil," dodal manažer čínské legendy v NBA. Tam Jao Ming odehrál devět sezon, ale větší část z nich bojoval se zdravotními problémy.

V obou nohou měl Jao Ming kvůli své výšce únavové zlomeniny a hrozily mu další, případně i trvalé následky, pokud by se po palubovkách proháněl dál.

Nedávno se však svěřil, že chce hrát hlavně kvůli své malé dceři, aby ho ještě viděla v akci.

Jao Ming byl draftován do NBA v roce 2002 jako jednička, osmkrát byl vybrán do Utkání hvězd a i přes zdravotní problémy nastřádal v průměru 19 bodů a 9,3 doskoku na zápas. Naposledy však nastoupil loni v listopadu.

V Číně je zbožňovanou sportovní ikonou, basketbal ohromně zpopularizoval a účinkuje také v řadě reklam. Proto u fanoušků způsobila zpráva o jeho konci velký smutek a mnozí jí stále nevěří. Ve středu 20. července by se měli rozhodnutí dozvědět přímo od basketbalového obra.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!