Jednou z aktivních českých hvězd je hokejový střelec Bostonu David Pastrňák. Na prestižním turnaji Twitch Rivals s týmovým parťákem Jakem DeBruskem zápolili ve střílečce Fortnite. Kromě toho Pastrňák streamuje simulaci NHL a občas poměří síly s fanoušky. Virtuální svět oslovil též legendárního Wayna Gretzkyho, který ve hře NHL vyzval Alexandra Ovečkina. První duel překvapivě vyhrál devětapadesátiletý Gretzky 5:4 v prodloužení a až v odvetě uspěla současná ruská hvězda 4:1.
Samotné zámořské soutěže pak vysílají virtuální duely, které se podle původního rozpisu měly ten den odehrát. Basketbalová NBA dokonce angažuje vlastní borce, kteří hrají hry či soutěží na dálku v hodu na koš.
Nejde však jen o domácké sezení v křesle s ovladačem v ruce. Například automobiloví piloti jezdí závody formule 1 ve speciálně upravených stanicích, kde mají volant, pedály i pohyblivou sedačku, která simuluje zatáčky a vyžaduje precizní práci.
Stejně tak virtuální závody cyklistů, kteří jezdí na trenažérech. Program jim nabídne zvolenou trasu a na displeji vidí také ostatní závodníky, šlapat musejí poctivě sami. Program se navíc snaží nabídnout všem závodníkům rovné podmínky a hlídá nepoctivé hráče. Na základně výšky, váhy a trénovanosti vypočítá maxima, jichž mohou dosáhnout. Belgický profík Thomas de Gendt se tak hodně divil, když byl z jednoho takového závodu vyloučen, protože mu program nevěřil, že zvládne jet tak rychle. De Gendt pak s úsměvem žádal, ať mu statistiky navýší.
Kromě zábavy a výtěžků na boj proti koronaviru se e-sport snaží zapsat víc do povědomí lidí. Soutěžení na této platformě sice představuje velký byznys už nyní, cesta k olympijským hrám a uznání videoher za regulérní sportovní odvětví, o což se snaží, je však ještě stále dlouhá.