14. prosince 2016 15:45 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Mladí basketbalisté vyzvou elitu Evropy. Objeví se nový Welsch či Satoranský?

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Jiří Welsch je patronem turnaje. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jiří Welsch je patronem turnaje. | foto: ČTK/AP

PRAHA Budoucí hvězdy Euroligy i skautové z celé Evropy budou od čtvrtka do neděle k vidění na pražské Královce. Koná se zde mezinárodní juniorský turnaj s názvem YOUNG GUNS GBA Invitational Prague 2016, na němž se utkají nejtalentovanější mladí hráči z celé Evropy.

Evropské velkokluby Fenerbahçe Istanbul, Joventut Badalona, Alba Berlín, Crvena Zvezda Beograd a Žalgiris Kaunas doplní WKK Wroclav, tým české reprezentace do 18 let apořádající klub Get Better Academy Prague.

„Podařilo se nám dostat na univerzity do zámoří již čtrnáct mladých hráčů. Na konfrontaci s týmy evropské špičky se opravdu těším. Umožní nám to u jednotlivých hráčů odhalit nedostatky, na kterých následně zapracujeme,“ říká trenér Get Better Academy Julián Beťko.

„Každá zápasová mezinárodní zkušenost s kvalitními kluby Evropy je pro národní tým v přípravě jen ku prospěchu. Asi se nám nepovede sestavit družstvo v nejsilnější sestavě, ale aspoň se budou mít příležitost ukázat další aspiranti na reprezentační dres. Očekávám kvalitní a vyrovnaná utkání,“ nechal se slyšet trenér českého reprezentačního týmu do 18 let Peter Bálint.

O víkendu navíc proběhnou individuální soutěže, například atraktivní Partners Slam Dunk Contest, kdy vybraní basketbalisté prokážou skloubení technické vybavenosti s atletickými schopnostmi. Soutěžit se bude i ve Three Points Shootout, tedy ve střelbě za tři body.

Patronem turnaje je kapitán české seniorské reprezentace Jiří Welsch. Druhý český basketbalista v NBA se mimo jiné zúčastní besedy s hráči všech týmů. V rámci trenérské kliniky pak bude hráčům a zájemcům z řad fanoušků předávat své zkušenosti dlouholetý kouč NBA David Nurse, který bude mít přednášku na téma zlepšení individuálních dovedností. Kliniky se zúčastní i mentální kouč Soonouk Kwon, který pořádá školení ve firmách typu Samsung nebo Hyundai.

  • 0Diskuse
Najdete na Lidovky.cz