7. června 2007 14:47 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Mladou Boleslav povede Luděk Zajíc

Dušan Švento se po téměř deseti letech vrací do Slavie. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dušan Švento se po téměř deseti letech vrací do Slavie. | foto: ČTK

MLADÁ BOLESLAV Na lavičku ambiciózní Mladé Boleslavi usedne překvapivé jméno. Tým, který bude v příští sezoně hrát Pohár UEFA, povede Luděk Zajíc. Šestačtyřicetiletý kouč podepsal s klubem smlouvu na dobu neurčitou, jeho asistentem bude Petr Čuhel.

Na lavičce třetího celku uplynulého ligového ročníku a účastníka Poháru UEFA Zajíc nahradí Dušana Uhrina, který odešel trénovat rumunský tým Politehnica Temešvár. Zajíc přivedl mužstvo Mladé Boleslavi spolu s Milanem Bokšou v sezoně 2003/04 do první ligy, v následném ročníku ale tato dvojice vydržela u mužstva jen devět kol, než ji vystřídal Uhrin.

Dosud Zajíc pracoval ve středočeském klubu ve sportovním úseku ve funkci hlavního skauta, zodpovědného za vyhledávání a sledování hráčů pro doplňování především ligového mužstva.

Vedení mladoboleslavského celku mělo zájem o trenéra Vítězslava Lavičku, který skončil v Liberci, ale k dohodě nedošlo. Hovořilo se i o Luboši Kozlovi, jehož však získal Jablonec.

Zajíc má v nejvyšší soutěži na svém kontě již angažmá v Hradci Králové, Lázních Bohdaneč a Mladé Boleslavi, ale prvoligových zápasů nasbíral pouze 29 s velice nepříznivou bilancí 3-5-21. Působil také v Chebu, Chrudimi a Spartě Praha.

Pulpit bude trénovat Olomouc
Kouč druholigového Sokolova Martin Pulpit byl definitivně potvrzen ve funkci nového trenéra fotbalistů Olomouce. Čtyřicetiletý trenér, který na Hané nahradí odvolaného Vlastimila Petrželu, se s vedením olomouckého klubu dohodl na roční smlouvě s opcí.

Ačkoliv kontrakt ještě nebyl podepsán, podle sportovního ředitele Sigmy Jiřího Kubíčka je už Pulpitův příchod k týmu nezvratný. "Dneska jsme všechno dořešili, probrali už i otázku letní přípravy a složení kádru. Pan Pulpit jako vystudovaný právník si vzal smlouvu ještě na pročtení domů, příští týden ji podepíšeme," řekl Kubíček.

Pulpit prožije v Olomouci svou prvoligovou premiéru. Emotivní kouč dosud působil především klubech druhé ligy, kde před Sokolovem vedl Vítkovice, Pardubice, Hradec Králové, Plzeň a Mladou Boleslav, v níž v roce 2002 střídal stejně jako nyní Petrželu.

Olomoučtí funkcionáři spoléhají na jeho elán. "Má v sobě spoustu energie a síly, věříme, že on začne ozdravný proces. Když se podíváte po dalších prvoligových klubech, tak také tam dostávají příležitost trenéři jako Kozel nebo Zach. Léta běží, někteří trenéři zestárli, ke slovu přichází mladá generace," prohlásil předseda představenstva Jaromír Gajda.

Lidovky.cz, ČTK